ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ПІРАЛГІН
(PYRALGIN)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: таблетки від білого з жовтуватим або кремуватимвідтінком до білого з жовтим або кремовим відтінком кольору;
склад: 1 таблетка містить анальгіну - 0,3 г; напроксену - 0,1 г; кофеїну -0,05 г; фенобарбіталу - 0,01 г; кодеїну - 0,008 г;
допоможні речовини: крохмаль картопляний, тальк, магнію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. АТС. N02В.
Фармакологічні властивості. Препарат має аналгезуючу, жарознижувальну,протизапальну, спазмолітичну, седативну дію. Піралгін - комбінований препарат,що поєднує властивості активних інгредієнтів. Метамізол натрію і напроксен-препарати групи ненаркотичних аналгетиків, мають виражену протизапальну,жарознижувальну дію, аналгезуючу активність, що посилюється кодеїном (блокуєопіатні рецептори, стимулює антиноцицептивну систему і змінює емоційнесприйняття болю). Фенобарбітал чинить седативну дію. Кофеїн викликає розширеннякровоносних судин скелетних м’язів, головного мозку, серця, нирок; чинитьстимулюючу дію на ЦНС; збільшує проникність гістогематичних бар’єрів і підвищуєбіодоступність ненаркотичних аналгетиків, сприяючи тим самим посиленнютерапевтичного ефекту.
Показання для застосування. Піралгін призначають при помірно вираженомубольовому синдромі різного генезу. Особливо ефективний при болю у суглобах,м’язах, радикуліті, менструальному болю, невралгіях, а також при головномуболю, мігрені, зубному болю. Піралгін може застосовуватися при пропаснихстанах, застудних та інших захворюваннях, що супроводжуються больовим синдромомі явищами запалення.
Спосіб застосування і дози. Препарат приймають звичайно по 1 таблетці 1- 3 рази на день. Максимальна добова доза - 4 таблетки. Препарат не слідприймати більш 5 днів, як знеболювальний засіб без призначення лікаря.
Побічна дія. Можливі диспептичні розлади (нудота, блювання,запор), шкірні алергічні реакції (висип, свербіж, кропив’янка), біль вепігастрію, запаморочення, сонливість, серцебиття. Рідко - пригніченнякровотворення (лейкопенія, гранулоцитопенія, агранулоцитоз). При триваломуприйомі у високих дозах можливе порушення функції печінки і нирок. Про всіпобічні ефекти препарату, у тому числі не зазначені у даній інструкції, слідповідомляти лікаря.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Виражені порушення функції печінки або нирок. Виразкова хвороба шлунка тадванадцятипалої кишки в стадії загострення. Бронхоспазм. Захворювання крові.Стани, що супроводжуються пригніченням дихання. Підвищений внутрішньочерепнийтиск, черепно-мозкова травма. Гострий інфаркт міокарда. Порушення серцевогоритму. Підвищений артеріальний тиск. Алкогольне сп’яніння. Глаукома. Вагітністьі період грудного вигодовування. Діти до 12 років.
Передозування. Симптоми: нудота, блювання, біль у шлунку,тахікардія, серцеві аритмії, слабкість, сонливість, марення, пригніченнядихання. Лікування: індукція блювання, череззондове промивання шлунка,призначення активованого вугілля, симптоматична терапія, спрямована напідтримку життєво важливих функцій.
Особливості застосування. Необхідний лікарський контроль у період прийомупрепарату. З обережністю застосовують у хворих з порушеною функцією печінки абонирок, з виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії ремісії,в осіб літнього віку, при алкоголізмі в анамнезі.
При застосуванні препарату більш 5 днів необхідний контроль картинипериферичної крові та функціонального стану печінки.
Прийом препарату може утруднити встановлення діагнозу при гостромубольовому синдромі в ділянці живота.
Піралгін може утрудняти виконання роботи, що вимагає високої швидкостіпсихічних і фізичних реакцій (водіння автотранспорту, керування механізмами,приладами і т.ін.)
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування препарату з іншиминенаркотичними аналгетиками може призвести до посилення токсичних ефектів.Трициклічні антидепресанти, протизаплідні засоби для прийому внутрішньо,алопуринол підвищують токсичність анальгіну. Барбітурати, фенілбутазон та іншііндуктори мікросомальних ферментів печінки послаблюють дію анальгіну. Одночаснезастосування анальгіну з циклоспорином знижує рівень останнього в крові.Седативні засоби і транквілізатори посилюють знеболювальну дію Піралгіну.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світламісці.
Термін зберігання – 2 роки.