ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ФЕРРОПЛЕКС
(FERROPLEX)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі драже білого або сірувато-білогокольору;
склад: 1 драже містить заліза сульфату (ІІ) 50 мг, кислоти аскорбінової 30 мг;
допоміжні речовини: желатин, стеарин, гумміарабік, магнію оксид, тальк,лактоза, олія рослинна, сахароза.
Форма випуску. Драже.
Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Препарати заліза.
Код АТС В03А Е10.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Залізо, що входить до складу препарату, поповнюєдефіцит цього елементу в організмі (зокрема, при залізодефіцитних анеміях),стимулює еритропоез.
Аскорбінова кислота покращує абсорбцію заліза при ахілії або іншихпорушеннях функції травного тракту (завдяки своїм відновним властивостямаскорбінова кислота стабілізує іон Fe2+, що сприяє йоговсмоктуванню).
Фармакокінетика. Всмоктування заліза відбувається у верхніх відділахтонкої кишки. Аскорбінова кислота покращує всмоктування заліза. Післявсмоктування більша частина заліза приєднується до трансферину і потрапляє укістковий мозок, де перетворюється у гемоглобін. Надлишок заліза виводиться зкалом.
Показання для застосування. Лікування залізодефіцитних анемійрізноманітного генезу (залізодефіцитна хронічна анемія, яка проявиласявнаслідок кровотечі, дефіцит заліза під час вагітності, у підлітковому віці).Профілактика залізодефіцитних анемій у вагітних жінок, у постійних донорів,після резекції шлунка.
Спосіб застосування та дози. Драже слід приймати внутрішньо після їжі,ковтати не розжовуючи. Дорослим та дітям старше 14 років призначають по 1 - 2драже 3 рази на добу; дітям віком від 3 до 14 років – по 1 драже 3 рази надобу.
Тривалість лікування встановлюється індивідуально. Після встановленнянормальної концентрації гемоглобіну у крові доцільно ще 3 - 4 місяціпродовжувати курс лікування.
Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту: анорексія, нудота,блювання, діарея.
Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіж.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Захворювання, що супроводжуються накопиченням заліза в організмі: апластична ігемолітична анемії, гемохроматоз, трансфузійний сидероз. Діти до 3 років.
Передозування. Симптоми: біль у животі, нудота, блювання, діарея.
Лікування. Призначають внутрішньо сире яйце і молоко, що забезпечуєзв’язування іонів заліза у шлунково-кишковому тракті та їх послідовневиведення, промивання шлунка, призначення дефероксаміну.
Особливості застосування. Препарат не слід запивати чорною кавою, чаєм,молоком, щоб запобігти зниженню всмоктування заліза.
При прийманні Ферроплексу відмічають забарвлення калу у чорний колір,що не є клінічно значущою ознакою.
З обережністю приймають Ферроплекс при виразковій хворобі шлунка ідванадцятипалої кишки, виразковому коліті, ентеритах.
Препарат приймають тривалий час, тому необхідний постійний контроль застаном хворого і рівнем заліза в плазмі крові.
Препарат може спричинити потемніння зубів, тому після його прийманняслід ретельно прополоскати рот.
Вагітність і лактація.
Можливезастосування препарату за показанням при вагітності і в період лактації, атакож у жінок дітородного віку.
Вплив на керування автотранспортом і роботу з механізмами.
Не впливає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ферроплекс не слід призначати одночасно зантацидами, які містять солі алюмінію, магнію, кальцію (зменшуєтьсявсмоктування заліза); з антибіотиками групи тетрациклінів і пеніцилінів(утворюються комплексні сполуки, що зменшують всмоктування антибіотика ізаліза).
При одночасному застосуванні глюкокортикоїдів можливе посиленнястимуляції еритропоезу Ферроплексом.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла та вологи місці, при температурі нижче 30°С. Термінпридатності – 5 років.