ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
НІТРОНГ ФОРТЕ
(NITRONG FORTE)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: гліцерил тринітрат;
основні фізико-хімічні властивості: круглі, плямистітаблетки, з насічкою з одного боку, в яких містяться оранжеві такоричнево-зелені пресовані гранули;
склад: 1 таблетка містить 6,5 мг гліцерилтринітрату;
допоміжніречовини: лактоза, нейтральні гранули (сахароза, кукурудзяний крохмаль), шелак,тальк, харчовий барвник чорний 1 С.I. 28440, харчовий барвник жовтий 13, С.I.47005, харчовий барвник жовтий 3, С.I. 15985, повідон.
Формавипуску. Таблетки,пролонгованої дії.
Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології.Органічні нітрати. Код АТС С01D А02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Таблетки Нітронгфорте містять гліцерилтринітрат (нітрогліцерин), який після внутрішньогоприйому повільно і поступово вивільнюється із таблетки.
Нітронгу форте властиво значно зменшувати потребу міокарда в кисніпереважно за рахунок зменшення переднавантаження (розширення периферичних вен ізменшення притоку крові до правого передсердя), а також і постнавантаження(зниження системного периферичного опору артеріальних судин). Крім того,Нітронг форте має безпосередній вплив на коронарні судини серця, у тому числіна перерозподіл коронарного кровотоку в ділянки зі зниженим кровообігом,підвищує коронарний резерв та запобігає нападам стенокардії.
Фармакокінетика.Завдяки поступовому вивільненню гліцерилтринітрату дія препарату настає від 10до 20 хвилин після його прийому і закінчується за 6–8 годин.
Біодоступністьзмінюється у межах 38±26%. Швидко метаболізується в печінці. Періоднапіввиведення нітрогліцерину становить декілька хвилин (1–3 хв.), а йогометаболітів – від 3,5 до 4,5 годин.
Восновному метаболіти виводяться з сечею у вигляді кон’югатів з глукороновоюкислотою.
Показання для застосування. Попередження нападів стенокардіїу хворих на ішемічну хворобу серця або після інфаркту міокарда.
Спосіб застосування та дози.
Таблетки слід приймати натщесерце, ковтати не розжовуючи, запиватиневеликою кількістю рідини. Доза залежить від тяжкості захворювання.Індивідуальну дозу слід розділити таким чином, щоб забезпечити 12-годиннийбезнітратний період. Це попередить розвиток толерантності до нітратів.
Нітронгфорте, звичайно, приймають по 1–2 таблетки 2 рази на день: вранці та післяобіду. Відсутність вечірньої дози забезпечує 12-годинний безнітратний інтервал.При необхідності може бути призначений прийом препарату 3 рази на день, але прицьому інтервали між прийомами окремих доз препарату слід скоротити.
Якщонапади у хворого відбуваються переважно вночі, Нітронг форте слід прийматипісля обіду і ввечері.
Максимальнаодноразова доза гліцеролтринітрату становить 13 мг.
Побічна дія. Побічні явища залежать від дозування і найчастішевиникають внаслідок вазодилататорного ефекту. Можуть з’явитися такі побічніявища: головний біль, запаморочення, гіперемія обличчя, рефлекторна тахікардія,ортостатична гіпотензія, сухість у роті, втомлюваність, пітливість, зоровіпорушення, нудота та блювання. Алергічні реакції поодинокі, звичайно вонипроявляються у вигляді висипів на шкірі. При звичайному дозуванніметгемоглобінемія відзначається у поодиноких випадках. Може розвинутисьтолерантність до нітратів при неправильному режимі дозування.
Протипоказання. Підвищена чутливість до нітратів та іншихкомпонентів препарату, обструктивна гіпертрофічна кардіоміопатія, вираженийаортальний або мітральний стеноз, гострий інфаркт міокарда з низьким тискомнаповнення, кардіогенний шок, гіповолемія, тампонада серця, гостра судиннанедостатність, шок, гостра гіпотензія, геморагічний інсульт, черепно-мозковатравма, підвищений внутрішньочерепний тиск, закритокутова глаукома, тяжкаанемія.
Передозування. Дуже високі дози можуть викликати головний біль,зниження кров’яного тиску та запаморочення, у більш тяжких випадках - також пітливість,сухість у роті, зорові порушення та синкопе. Якщо хворий проковтнув великукількість таблеток, слід викликати блювання, якщо він у свідомості. У разізниження кров’яного тиску треба покласти хворого з піднятими догори ногами тавикликати якнайшвидше лікаря. Лікування симтоматичне. У гострих випадках слідпризначити інфузію рідини та, якщо необхідно, симпатоміметики.
Пригострій метгемоглобінемії слід призначити метиленовий синій (від 1 до 2 мг/кгмаси тіла, внутрішньовенне введення).
Особливості застосування.
Попередження та застереження
Нітронгфорте не показаний для лікування гострих нападів стенокардії. У цих випадкахзастосовується швидкодіюча форма нітрогліцерину (таблетки під язик).
Необхідно виявляти обережність, враховуючи можливий ризик, при недавноперенесеній черепно-мозковій травмі, при тяжкому атеросклерозі судин головногомозку, при гострому інфаркті міокарда (ризик зниження АТ і тахікардії, якіможуть збільшити ішемію), гіпоксемії, легеневому серці, тяжкій анемії, при дегідратації,гіпертрофічній кардіоміопатії, при глаукомі, при гіпотензії, при гіпертиреозі,при порушенні моторики ШКТ, мальабсорбції (ризик порушення всмоктуваннянітратів у шлунково-кишковому тракті), тяжкій печенковій недостатності (ризикметгемоглобінемії).
Хворий повинен бути проінформований, що головний біль, який можевиникати іноді на початку лікування, є частиною дії препарату.
Індивідуальну дозу слід розділити таким чином, щоб забезпечити12-годинний безнітратний період. Це попередить розвиток толерантності донітрат. Можлива перехресна толерантність з іншими нітратами та нітритами.
Безпечність застосування препарату для лікування дітей не доведена.
За необхідності хірургічного втручання, необхідно повідомитианастезіолога про лікування Нітронгом форте.
Вагітність і годування груддю
Відсутня інформація про вплив нітратів на вагітність та лактацію.
Оскількибезпечність застосування нітратів у ці періоди не доведена, препаратпризначається тільки тоді, коли потенційна користь для матері перевищує потенційнийризик для плода або дитини.
Впливна здатність керувати автомобілем та іншими механізмами
Удеяких хворих, головним чином на початку лікування і особливо при комбінації залкоголем, препарат може впливати на здатність керувати автомобілем або працюватиз іншими технічними засобами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Гіпотензивний ефект Нітронгу форте може посилюватись при одночасномупризначенні з кальцієвими антагоністами, антигіпертензивними засобами,вазодилататорами, трициклічними антидепресантами, інгібіторами МАО,інгібіторами фосфодіестерази.
Паралельне призначення Нітронгу фортез дигідроерготаміном можезбільшити концентрацію останнього у крові та призвести до підвищення АТ. Слідконтролювати ефективність гепарину при паралельному застосуванні з Нітронгомфорте. Комбінація Нітронгу форте та силденафілу (Віагра) категоричнопротипоказана.
Одночасний прийом алкоголю може призвести до гіпотензії та колапсу.
Умовита термін зберігання. Зберігатипри температурі не вище 25 °С, у захищеному від світла та вологи місці.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 3 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці.