ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
РАНОПРОСТ
(RANOPROST)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: tamsulosin;(-)-(R)-5-[2-[[2-(0-етокифенокси) етил] аміно] пропіл]-2-метоксибензенсульфонамід,моногідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: коричнево-помаранчеві капсули розміру “2” змаркуванням “R” на ковпачку і “TSN 400” на корпусі чорними харчовими чорнилами;
склад: 1 капсула містить тамсулозину гідрохлориду 0,4 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат,дисперсія кополімеру метакрилової кислоти та етилакрилату (1 : 1) (30%), натріюгідроксид, триацетин, тальк, титану діоксид.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Препарати, які застосовуються для лікуваннядоброякісної гіперплазії передміхурової залози. Код АТС G04C A02.
Фармакологічнівластивості.
Фармакодинаміка. Ранопрост вибірково і конкурентно блокуєпостсинаптичні альфа1А-адренорецептори, що знаходяться у гладкіймускулатурі передміхурової залози, шийці сечового міхура й простатичної частиниуретри. Це призводить до зниження тонусу гладкої мускулатури передміхуровоїзалози, шийки сечового міхура і простатичної частини уретри, поліпшуючи відтіксечі. Одночасно зменшуються симптоми обструкції і подразнення, пов’язані здоброякісною гіперплазією передміхурової залози. Як правило, терапевтичнийефект розвивається через деякий час після початку приймання препарату.Здатність Ранопросту впливати на альфа1А-адренорецептори в багаторазів перевершує його здатність взаємодіяти з альфа1В-адренорецепторами,які знаходяться в гладких м’язах судин. Завдяки такій високій селективності препаратне спричиняє будь-якого клінічно значущого зниження системного артеріальноготиску як у пацієнтів з гіпертензією, так і у пацієнтів з нормальним вихіднимартеріальним тиском.
Фармакокінетика.Після перорального прийому тамсулозин швидко й практично повністюабсорбується в шлунково-кишковий тракт. Рівномірність всмоктування препаратуможна поліпшити, якщо щодня приймати тамсулозин після одного й того самогоприйому їжі. Біодоступність препарату – приблизно 100%. Після одноразовогоперорального прийому 0,4 мг максимальна концентрація препарату в плазмідосягається через 6 год. У стані рівноважної концентрації (через 5 днівкурсового прийому) значення максимальної концентрації тамсулозину в плазмікрові приблизно на дві третини вище, ніж після одноразового прийому препарату.Зв’язування з білками плазми 99% при невеликому об’єму розподілу (майже 0,2л/кг). Тамсулозин має низький ефект першого проходження й повільнометаболізується в печінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів, щозберігають високу селективність до альфа1А-адренорецепторів. Більшачастина тамсулозину присутня у плазмі в незміненому вигляді. Тамсулозинвиводиться нирками, 9% препарату виділяється в незміненому вигляді. Періоднапіввиведення препарату становить 10 год.
Показаннядля застосування.Симптоматичне лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози.
Спосіб застосування та дози. Ранопрост призначають по 1 капсулі (0,4 мг)1 раз на день в один і той же час після прийому їжі (після сніданку). Капсулуварто приймати не розжовувуючи, запиваючи склянкою води. Термін лікуваннязалежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначається індивідуально.
Побічна дія.
З боку серцево-судинної системи: рідко відмічаютьсязапаморочення, у поодиноких випадках може виникнути ортостатична гіпотензія,непритомність.
З боку статевої системи: рідко – порушенняеякуляції, зниження лібідо.
Алергічні і шкірні реакції: дуже рідко шкірнівисипання, свербіж, ангіоневротичний набряк.
Інші:сонливість, безсоння, астенія, головний біль, біль у спині, діарея, риніт.
Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якогоінгредієнта препарату. Ортостатична гіпотензія в анамнезі, вираженаниркова/печінкова недостатність.
Передозування.
Симптоми:гостра гіпотензія.
Лікування:промивання шлунка, призначення етеросорбентів. Терапія симптоматична.Гемодіаліз неефективний.
Особливостізастосування. При першихознаках ортостатичної гіпотензії (запаморочення, слабкість) хворий має сістиабо лягти. Хворим з порушенням функції нирок і печінки препарат призначають зобережністю.
Передпочатком лікування слід виключити злоякісні новоутворення передміхуровоїзалози.
Впливна здатність керування транспортними та іншими складними механізмами.
При застосуванні препарату слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними складнимимеханізмами.
Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.При одночасному застосуванні Ранопросту з циметидином відмічене підвищенняконцентрації тамсулозину в плазмі крові, тому застосовувати Ранопрост зциметидином треба з обережністю. При одночасному застосуванні Ранопросту зфуросемідом спостерігається зниження концентрації тамсулозину.
Приодночасному застосуванні з альфа1-адреноблокаторами можливопосилення гіпотензивного ефекту. Диклофенак і варфарин прискорюють швидкістьвиведення.
Умовита термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 2 роки.