ІН С Т Р У К Ц І Я
длямедичного застосування препарату
НОВОКАЇН
(NOVOCAIN)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічнаназви: procaine;b-діетиламіноетилового ефірупара-амінобензойної кислоти гідрохлорид;
основні фізико-хімічнівластивості: прозора, безбарвна рідина;
склад: 1 мл розчину містить 0,005 гпрокаїну;
допоміжні речовини: вода для ін''єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін''єкцій.
Фармакотерапевтична група. Препарати для місцевоїанестезії.
Код АТС N01B A02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Новокаїн –місцевоанестезуючий засіб з помірною анестезуючою активністю і великою широтоютерапевтичної дії. Знижує збудливість моторних зон кори головного мозку,міокарда і периферичних холінореактивних систем. Має гангліоблокуючу дію, утому числі спазмолітичну, на гладку мускулатуру; зменшує утворенняацетилхоліну.
Фармакокінетика. При парентеральномувведенні добре всмоктується, швидко гідролізується в плазмі крові під впливоместераз і холінестераз. Із сечею екскретирується 80% препарату. Новокаїнналежить до препаратів з дуже короткою тривалістю дії.
Показання для застосування. Новокаїн застосовуєтьсядля проведення місцевої, інфільтраційної і спинномозкової анестезії;вагосимпатичної і паранефральної блокади; для потенціювання дії основнихнаркотичних засобів при загальній анестезії; купірування болю при виразковійхворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, геморої та ін.
Спосіб застосування тадози. 0,5%розчин Новокаїну застосовують внутрішньовенно і внутрішньом’язово.
При місцевій анестезії концентраціяі кількість розчинів Новокаїну залежать від характеру оперативного втручання.При паранефральній блокаді у приниркову клітину вводять 50 - 70 мл 0,5%розчину. Розчин Новокаїну застосовують також внутрішньовенно й внутрішньо(гіпертонічна хвороба, токсикози вагітних з гіпертонічним синдромом, спазмикровоносних судин, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, нейродерміт таін.). У вену вводять від 1 до 10 - 15 мл 0,5% розчину (повільно, краще візотонічному розчині натрію хлориду). Кількість ін’єкцій (іноді 10 - 20)залежить від тяжкості хвороби й ефекту терапії.
Для провідникової паравертебральноїанестезії призначають 10 - 15 мл 0,5% розчину Новокаїну, анестезії черевнихгангліїв за Брауном – 40 мл 0,5% розчину Новокаїну.
Дози для дітей визначають за спеціальними таблицями.
Побічна дія. Можливі запаморочення,загальна слабкість, алергійні реакції, розвиток анафілактичного шоку.
Протипоказання. Підвищена чутливість допрепарату.
Передозування. Симптоми:запаморочення, парестезії, рухове збудження, епілептиформі судоми, задишка, колапс,висипання на шкірі, набряки (алергічні реакції). При зазначених явищахзастосовують штучне дихання, вдихання карбогену, при судомах вводятьвнутрішньовенно барбітурати короткочасної дії, при колапсі – внутрішньовеннокраплинно сольові кровозамінні розчини, при розладі серцевої діяльності(мерехтіння або зупинка шлуночків) – відповідні реанімаційні заходи.
Особливості застосування. Для зменшення всмоктуванняі подовження дії розчинів Новокаїну при місцевій анестезії до них звичайнододають розчин адреналіну гідрохлориду (0,1%) – по 1 краплі на 2, 5, 10 млрозчину Новокаїну, що на відміну від кокаїну звуження судин не спричинює.
Перед введенням Новокаїну слідпопередньо зробити шкірні проби на переносимість препарату.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Препарат зменшує вплив антихоліноестеразних засобів нанервово-м’язову передачу. При внутрішньовенному введенні Новокаїну підвищуєтьсяміорелаксуючий ефект дитиліну. Спільне застосування новокаїну і прокаїнамідуприводить до посилення ефектів останнього. Можлива перехресна сенсибілізація.Новокаїн знижує ефективність сульфаніламідних препаратів.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 250С.Термін придатності – 3 роки.