ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
Берлітіон®300 ОД
(Berlithion® 300 ED)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: a-ліпоєва кислота, тіоктовакислота; DL-5-(1,2-дитіолан-3-іл)-валеріанова кислота;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, жовтуватарідина;
склад: одна ампула розчину містить етилендіамінової соліa-ліпоєвої кислоти 0,388 г, що відповідає 0,300 г a-ліпоєвої кислоти;
допоміжні речовини: пропіленгліколь, вода дляін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що регулюють метаболічніпроцеси. АТС A16X01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. a-Ліпоєвакислота – це споріднена вітамінам речовина, яка утворюється ендогенно. Яккофермент бере учать в окислювальному декарбоксилюванні a-кетокислот. У тваринз діабетом a-ліпоєва кислота приводить до зниження вмісту цукру в крові тапідвищення глікогену в печінці, а в людини ще і до зміни концентраціїпіровиноградної кислоти у крові. Фармакокінетика. В результаті окисленнябокового ланцюга і спряження a-ліпоєва кислота біотрансформується і виводитьсяпереважно нирками. Період напіввиведення із сироватки становить 10–20 хвилин.
Показання длязастосування. Профілактикаі лікування діабетичної полінейропатії і захворювань печінки (гепатити, цирозпечінки).
Спосіб застосування та дози. Діабетична полінейропатія.Препарат берлітіон(R) 300 рекомендують приймати в добовій дозі 600мг. Протягом перших 1 – 2 тижнів лікування затосовують комбіноване введенняпрепарату (внутрішньовенно і перорально). Вранці 12 мл (1 ампула) препаратувводиться внутрішньовенно, що відповідає 300 мг a-ліпоєвої кислоти, а ввечеріпрймають 1 таблетку препарату берлітіон(R) 300 ораль, що такожвідповідає 300 мг a-ліпоєвої кислоти. Ампулу препарату берлітіон(R)300 ОД розводять в 250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду і вводятьвнутрішньовенно протягом 30 хвилин. Розчин, який вводлиться пацієнту, необхіднозахищати від дії сонячного світла, наприклад за допомогою алюмінієвої фольги.Захищений розчин берлітіону(R) 300 ОД може зберігатися протягом 6годин. Для внутрішньом’язової ін’єкції, доза, що вводиться в одне місце, неповинна перевищувати 2 мл розчину. Більша кількість препарату можездійснюватися за рахунок більшої кількості ін’єкцій в різні місця, але небільше 2 мл розчину в кожне місце. Після 1 – 2 тижнів внутрішньовенноговведеня, пацієнта переводять на пероральний прийом препарату, по 1 таблетці(300 мг a-ліпоєвої кислоти) двічі на добу. Курс лікування препаратом берлітіон(R)має тривати протягом 2 місяців. За необхідності курси лікування можна проводитидвічі на рік. Захворювання печінки. Препарат берлітіон(R) 300призначається за вищенаведеною схемою, але дозування препарату складає 600 –1200 мг a-ліпоєвої кислоти на добу, залежно від тяжкості стану пацієнта ілабораторних показників функціонального стану печінки.
Побічна дія. Іноді після швидкоївнутрішньовенної ін’єкції можуть виникнути відчуття тяжкості в голові таутруднене дихання, які потім самостійно зникають. Вірогідні алергічні реакціїна місці ін’єкції з появою кропив’янки та утворенням екзем, які можутьпоширюватись по всьому тілі. Іноді після внутрішньовенного застосуванняспостерігалися судоми, бачення подвійного зображення, пурпура та порушенняфункції тромбоцитів. У пацієнтів з підвищеною чутливістю може з’явитися пекучийбіль на місці ін’єкції.
Протипоказання. берлітіон(R)300 ОДпротипоказаний хворим з відомою підвищеною чутливістю до a-ліпоєвої кислоти абодо одного з компонентів препарату. Препарат не показаний дітям і підліткам узв’язку з відсутністю досвіду його клінічного застосування.
Передозування. Випадки передозування не відомі.
Особливості застосування. У період лікування требастримуватись від вживання алкогольних напоїв, оскільки спирт та його метаболітиможуть послаблювати терапевтичну дію a-ліпоєвої кислоти. Унаслідок покращеногозасвоєння глюкози в деяких випадках може знижуватись рівень цукру крові. Можепосилюватись цукрознижувальна дія інсуліну або пероральних протидіабетичнихзасобів, тому, на початковій стадії лікування препаратом Берлітіон(R)300ОД, показаний більш частий контроль рівня цукру в крові. В окремих випадках, зметою попередження появи симптомів гіпоглікемії, може знадобитися зменшеннядози інсуліну або дози перорального протидіабетичного засобу. За відсутностідосвіду щодо безпеки застосування препарату під час вагітності, продовжуватиприймати препарат Берлітіон(R)300 ОД, у разі її настання, можливотільки після консультації з лікарем. Відносно проникнення a-ліпоєвої кислоти угрудне молоко відомостей немає. Тому застосовувати препарат у період годуваннягруддю не рекомендується.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. a-Ліпоєва кислота утворює зцукрами, що містяться в інфузійних розчинах, важкорозчинні хімічні сполуки(комплекси), тому берлітіон(R)300 ОД несумісний з розчинамифруктози, глюкози, із розчином Рінгера, а також із розчинами, про які відомо,що вони реагують із деякими хімічними сполуками (групами SH або дисульфіднимимістками). a-Ліпоєва кислота реагує поза організмом (in vitro) із декотримихімічними сполуками, що містять іони металів, наприклад, із лікарським засобомцисплатин, який використовується для лікування ракових захворювань, тому приодночасному прийомі цисплатину слід очікувати на послаблення його дії підвпливом a-ліпоєвої кислоти.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температуріне вище 25°С та у захищеному від дії світла місці! Захищати від заморожування.Зберігати у недоступному для дітей місці! Термін зберігання - 3 роки.