ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
АСКОФЕН-П
(ASCOPHEN-P)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з кремуватим аборожевуватим відтінком кольору, на поверхні допускається мармуровість;
склад: 1 таблетка містить парацетамолу 0,2 г, кислотиацетилсаліцилової 0,2 г,
кофеїну 0,04 г;
допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат,полівінілпіролідон низькомолекулярний, середньомолекулярний або колідон 25,тальк.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Ацетилсаліциловакислота, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B A51.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що належить до групианалгетичних, жарознижувальних та протизапальних засобів.
Парацетамол має аналгетичну, жарознижувальну і незначну протизапальнудію. Механізм дії на біохімічному рівні – помірне пригнічення циклооксигенази-2та меншою мірою - циклооксигенази-2 у периферичних тканинах центральнійнервовій системі, наслідком є гальмування біосинтезу простагландинів –модуляторів больової чутливості, терморегуляції, запалення. Другий компонент -кислота ацетилсаліцилова - інгібує циклооксигеназу та циклооксигеназний шляхметаболізму арахідонової кислоти, блокує синтез простагландинів тромбоксану.Зменшує гіперемію, ексудацію, проникність капілярів, активність гіалуронідази,обмежує енергетичне забезпечення запальних процесів шляхом пригніченняпродукції АТФ.
Третій компонент – кофеїн – регулює процеси збудження у корі головногомозку, дихальному та судиноруховому центрі, активує позитивні умовні рефлексита рухову активність, стимулює фізичну працездатність, скорочує час реакцій. Післязастосування тимчасово зменшується втомлюваність і сонливість, розширюютьсябронхи, жовчні шляхи, кровоносні судини скелетних м’язів, серця, нирок.Комбіноване поєднання компонентів препарату приводить до взаємного посилення їхфармакологічної дії.
Фармакокінетика. Оскільки Аскофен-П є комбінованим препаратом,фармакокінетика не вивчалася.
Показання для застосування. Помірний або слабовиражений больовийсиндром, у тому числі головний, зубний біль, міалгія, артралгія, невралгія,ревматичні захворювання, первинна дисменорея, захворювання, що супроводжуютьсяпропасницею різної етіології; для зниження підвищеної температури тіла призастудах.
Спосіб застосування та дози. Рекомендовані дози: дорослим внутрішньо– по 1 - 2 таблетки, 2 - 3 рази на добу, після їди, запиваючи великою кількістюрідини. Максимальна добова доза – 6 таблеток. Перерва між прийомами - не менше6 год. Тривалість курсу лікування – не більше 10 днів. Дітям з 6 років разовадоза - 1 таблетка.
Побічна дія. Рідко можливі висипи на шкірі, свербіж, кропив’янка;серцебиття, запаморочення; біль у ділянці шлунка. При тривалому прийомі увеликих дозах можуть виникнути порушення функції печінки і нирок.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, шлунково-кишковікровотечі, виражені порушення функції печінки і нирок, дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові зі схильністю до крововиливіві кровотеч, глаукома, бронхіальна астма, І триместр вагітності, періодгодування груддю, підвищена чутливість до компонентів препарату. Діти до 6років.
Препарат не призначають дітям до 15 років з гострими респіраторнимизахворюваннями, спричиненими вірусними інфекціями (ГРВІ, грип) через небезпекурозвитку синдрому Рея.
Передозування. При інтоксикації легкого ступеня можливі нудота,блювання, біль в епігастральній ділянці, запаморочення, шум у вухах, зниженнягостроти слуху та зору (більше - у дітей та людей похилого віку). При значномупередозуванні - сплутаність свідомості, тремор, задишка, напади задухи,зневоднення, кома, метаболічний ацидоз, дихальний алкалоз, порушеннявуглеводного обміну.
Лікування: промивання шлунка, залежно від КОР та електролітногообміну - інфузійне введення розчину натрію гідрокарбонату, натрію цитрату,натрію лактату.
Особливості застосування. У хворих на бронхіальну астму, з алергічнимизахворюваннями, підвищеній чутливості до НПЗП можливий розвиток алергічноїреакції або загострення основного захворювання.
У період застосування Аскофену-П утримуватися відвживання алкоголю.
У І та ІІІ триместри вагітності слід уникатизастосування Аскофену-П через ризик розвитку виникнення потворностей у плода,ризику виникнення кровотечі та послаблення родової діяльності. Не застосовуватипрепарат регулярно під час грудного вигодовування. Препарат не слід прийматибільше 5 днів як знеболювальний та більше 3 днів - як жарознижувальний засіббез призначення лікаря.
Препарат сповільнює виведення із організму сечовоїкислоти, що може стати причиною гострого нападу подагри.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію антикоагулянтів, потенціюєпобічні ефекти і дію пероральних антидіабетичних засобів (похіднихсульфанілсечовини), метотрексату, дію сульфаніламідів, трийодотироніну.
Одночасний прийом Аскофену-П та етанолу, препаратів,що містять етанол, глюкокортикоїдів підвищує ризик розвитку шлунко-кишковоїкровотечі.
Аскофен-П послаблює дію фуросеміду, спіронолактону,гіпотензивних, протиподагричних препаратів.
При одночасному вживанні Аскофену-П разом з барбітуратами,трициклічними антидепресантами, рифампіцином, а також алкоголем підвищуєтьсяризик розвитку гепатотоксичної дії.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від 15 до 25°С. Термін придатності – 2 роки.