ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
БРОМГЕКСИН-ДАРНИЦЯ
Склад лікарського засобу:
Діюча речовина: bromhexinе, 1 таблеткамістить бромгексину гідрохлориду в перерахуванні на 100 % суху речовину – 8 мг;
допоміжніречовини: лактозимоногідрат, картопляний крохмаль, кальцію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Таблетки білого кольоруплоскоциліндричної форми з фаскою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяпри кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B02.
Фармакологічні властивості. Препарат виявляємуколітичну (секретолітичну) та відхаркувальну дію. Муколітичний ефектпов’язаний з деполімеризацією та розрідженням мукопротеїнових тамукополісахаридних волокон. Однією з важливих особливостей дії бромгексину єйого здатність стимулювати утворення сурфактанту – поверхнево-активної речовиниліпідо-білково-мукополісахаридної природи, що синтезується в клітинах альвеол;біосинтез сурфактанту порушується при різних бронхолегеневих захворюваннях.Останнє призводить до порушення стабільності альвеолярних клітин, ослабленняїхньої реакції на несприятливі впливи.
Бромгексин швидко всмоктується зішлунково-кишкового тракту. Біодоступність становить приблизно 20 %. У здоровихпацієнтів максимальна концентрація (Cmax) у плазмі визначається через 1 год.Зв’язування бромгексину з білками плазми високе. Він широко розподіляється втканинах організму. Бромгексин проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Уневеликих кількостях проникає крізь плаценту. При тривалому багаторазовомузастосуванні може кумулювати.
Піддається інтенсивному метаболізмупри "першому проходженні" через печінку. У печінці піддаєтьсядеметилюванню та окислюванню. Головним метаболітом бромгексина є амброксол.
Майже 85-90 % віддаляється зорганізму із сечею головним чином у формі метаболітів. Період напіввиведення (T1/2)становить 12-15 год., унаслідок повільної зворотної дифузії з тканин.
Показання для застосування.Гострі іхронічні бронхіти різної етіології, у тому числі ускладнені бронхоектазами,бронхіальна астма, туберкульоз легень, пневмонія. Муковісцидоз. Санаціїбронхіального дерева в передопераційному періоді, а також запобіганнянагромадженню в бронхах густого в’язкого мокротиння після операції. Прискореннявиділення контрастної речовини після бронхографії.
Протипоказання. Гіперчутливість докомпонентів препарату. Вагітність, лактація. Виразкова хвороба шлунка ідванадцятипалої кишки. Захворювання дихальної системи, перебіг якихсупроводжується утворенням великої кількості рідкого мокротиння.
Дітям до 6 років препарат у даній лікарській форміне призначають.
Особливі застереження. З обережністю застосовуватипацієнтам, що страждають на бронхіальну астму.
При лікуванні необхідно приймати достатнюкількість рідини, що підвищує відхаркувальну дію бромгексину.
Застосування в періодвагітності або годування груддю.
Препарат не застосовують у періодвагітності та годування груддю.
Здатність впливати нашвидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. В період лікуванняпрепаратом слід утриматися від керування автотранспортом і занять іншимипотенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеноїконцентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.
Діти. Діти до 6 років препарат уданій лікарській формі не застосовують. У дітей старше 6 років лікуваннярекомендується поєднувати з вібраційним масажем грудної клітки, що полегшуєвиведення секрету з бронхів.
Спосіб застосування тадози. Препаратприймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі. Дорослі і дітистарше 14 років застосовують по 8-16 мг (1-2 таблетки) 3-4 рази на день. Курслікування – від 4 днів до 4 тижнів.
Діти віком від 6 до 14 роківБромгексин-Дарниця приймають у дозі 8 мг (1 таблетка) на прийом 3-4 рази надень.
Передозування. Симптоми: диспептичнірозлади, у т. ч. нудота, блювання, діарея. Запаморочення,головний біль.
Лікування: штучно індукованеблювання, промивання шлунка (у перші 1-2 год після прийому). Симптоматичнатерапія.
Побічні ефекти. З боку органів травлення:диспептичні явища, нудота, блювання, загострення виразкової хвороби шлунка ідванадцятипалої кишки, транзиторне збільшення активності амінотрансфераз усироватці крові.
З боку центральної нервовоїсистеми: головний біль (за типом мігрені), запаморочення.
З боку шкіри: збільшенепотовиділення.
З боку дихальної системи: посиленнякашлю, бронхоспазм.
Алергічні реакції: кропив’янка,шкірні висипання, шкірний свербіж.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами та інші форми взаємодій. Бромгексин сприяє проникненнюантибіотиків (амоксицилін, еритроміцин, цефалексин, окситетрациклін),сульфаніламідних лікарських засобів у бронхіальний секрет у перші 4-5 днівпротимікробної терапії.
Бромгексин не застосовують разом із протикашлевимилікарськими засобами, особливо кодеїном, тому що це утруднює відкашлюваннярозрідженого мокротиння.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Препарат необхіднозберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці, притемпературі не вище 25 °С.