ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ПОМПАЗОЛ
(POMPAZOLE)
Загальнахарактеристика:
міжнародна та хімічна назви: pantoprazole;5-(дифторметокси)-2-[[3,4-диметокси-2-піридиніл)метил]сульфоніл]-1h-бензимідазол;
основні фізико-хімічні властивості: жовтого кольору, овальної форми, двоопуклітаблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні;
склад: 1 таблетка містить 40 мг пантопразолу;
допоміжні речовини: кальцію фосфат двоосновний, крохмаль, кремніюдвоокис колоїдний, тальк очищений, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят,целюлози ацетофталат, поліетиленгліколь 6000, барвник тартразін.
Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою, кишковорозчинні.
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки. Інгібітори“протонної помпи”. КОД АТС A02B C02.
Фармакологічні властивості. Пантопразол – це антисекреторний засіб, який блокуєшлункову секрецію шляхом інгібуванням Н+/К+-АТФази(“протонної помпи”). Препарат пригнічує термінальну фазу утворення соляноїкислоти незалежно від природи подразника. Пантопразол спричиняє досить тривалийантисекреторний ефект ( приблизно 24 год).
Фармакокінетика. При пероральному застосуванні препарат швидко і майжеповністю всмоктується. Максимальна концентрація в плазмі крові відзначається через2 – 2,5 год після прийому разової дози і залишається незмінною після повторноговживання. Об’єм розподілу – приблизно 0,15 л/кг. Період напіввиведеннястановить майже 1 год.
Показання для застосування. Помпазол застосовують при пептичній виразцішлунка та дванадцятипалої кишки, рефлюкс-езофагіті, синдроміЗоллінгера-Еллісона.
Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально у дозі 40мг 1 раз на добу (як правило, до сніданку). За необхідності добову дозупрепарату можна підвищити до 80 мг. Тривалість лікування становить 2- 4 тижнізалежно від ефективності терапії. В окремих випадках лікування може тривати 8тижнів і більше (але не довше 16 тижнів).
Побічна дія. Під час лікування можливе виникнення головногоболю, запаморочення, порушення зору, розлади з боку шлунково-кишкового тракту(діарея, нудота, біль у епігастральній ділянці, метеоризм), алергічних реакцій(екзантема, кропив’янка, свербіж, у поодиноких випадках – уртикарні висипання,ангіоедема та анафілактичний шок). В окремих випадках можливі набряки кінцівок,біль у м’язах, жар, депресивний стан. Як правило, ці прояви минають післязакінчення курсу лікування.
Протипоказання. Підвищена чутливість до пантопразолу або іншихскладових препарату, тяжкі порушення функції печінки та нирок. Помпазол незастосовується для лікування дітей.
Передозування. Специфічні симптоми передозування відсутні.Помпазол добре переноситься в дозах до 240 мг. У разі появи клінічних симтомівінтоксикації необхідно застосувати загальноприйняті процедури елімінаціїпрепарату з організму та здійснити симптоматичне лікування.
Особливості застосування. До початку лікування пантопразолом пептичноївиразки шлунка необхідно ретельно обстежити пацієнта з метою виключення можливостізлоякісного характеру процесу, інакше застосування препарату може маскуватисимптоми захворювання та призвести до пізнього всановлення діагнозу.
Безпечність застосування пантопразолу під час вагітності та годуваннягруддю не встановлена, тому препарат слід призначати жінкам у стані вагітностіта у період годування груддю лише у крайніх випадках, зважуючи користь дляматері та потенційний ризик для дитини.
При триваломузастосуванні пантопразолу пацієнтами з порушенням функції печінки необхідно систематичнопроводити контроль печінкових ферментів, при підвищенні рівня останніхзастосування препарату припиняють
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Помпазол може змінювати засвоєнняінших лікарських засобів, всмоктування яких залежить від рівня рН (наприклад,кетокеназолу). Не виявлено клінічно значущої взаємодії пантопразолу з такимилікарськими засобами як: діазепам, варфарин, теофілін, фенітоїн, дигоксин, атакож пероральні контрацептиви та антацидні препарати.
Умови та термін зберігання. Зберігати в темному, недоступному для дітеймісці, при температурі не вище 25 оС. Термін придатності 3 роки..