ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
АНАЛЬГІН
(ANALGINUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Metamizole sodium; 1-феніл-2,3-диметил-4-метиламінопіразолон-5-N-метансульфонатнатрію;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або жовтувата чизеленкувата рідина;
склад: 1 мл розчину містить метамізолу натрію 250 мг або500 мг;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін''єкцій.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдніпротизапальні засоби піразолонового ряду. Код
ATC N02B B02.
Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Метамізол натрію виявляє знеболювальну,жарознижувальну і слабку протизапальну дію, механізм якої пов''язаний зпригніченням синтезу простагландинів. Єпохідним піразолону.
Фармакокінетика. Після внутрішньом’язового абовнутрішньовенного введення препарат добре розподіляється в тканинах організму.Період напіввиведення з плазми становить 2,5-3години. Метаболізується в печінці переважношляхом деметилювання печінковими мікросомальними ферментами. Продукти метаболізмувиводяться в основному нирками із сечею, меншою мірою - через кишечник із жовчю.
Показання для застосування. Слабкий або помірно виражений больовийсиндром (головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, міалгія, дисменорея,післяопераційний та травматичний біль; вкомбінації зі спазмолітичними засобами принирковій і жовчній коліках, пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях.Використання як жарознижувального засобу доцільно після встановлення діагнозу.
Спосіб застосування та дози. Препарат уводятьвнутрішньом’язово або внутрішньовенно(при сильному болю), по 1-2 мл 50 % або 25 %розчину, 1-2 рази на добу, але не більш 2 г надобу. Дітям уводять із розрахунку 0,1-0,2 мл50 % розчину або 0,2-0,4 мл 25 % розчину накожні 10 кг маси тіла дитини, 1-2 рази на добу. Дітям до 1 року - тільки внутрішньом’язово. Інші режими дозувань можливітільки за призначенням лікаря.
Побічна дія. В терапевтичних дозах препарат звичайно добрепереноситься. При застосуванні препарату в окремих хворих можуть спостерігатисяпобічні реакції: алергічні (шкірний висип,набряк Квінке; рідко - анафілактичний шок); при тривалому застосуванні може виникати тромбоцитопенія, лейкопенія,рідко - агранулоцитоз. При схильності до бронхоспазму можливе провокування нападу. Можливепорушення функції нирок. При внутрішньом’язовомувведенні можливі болючі інфільтрати в місці введення.
Протипоказання. Підвищена чутливість до похідних піразолону (бутадіон,трибузон), схильність до бронхоспазму. Виражені порушення функції печінки танирок, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази,захворювання крові.
Передозування. При гострому отруєнні виникають нудота, блювання, біль у шлунку. За необхідності проводятьсимптоматичне лікування.
Особливості застосування. З обережністюпризначають при вагітності (особливо в I триместрі та в останні 6 тижнів),дітям у перші 3 місяці життя. При тривалому (більше тижня) застосуванніпрепарату необхідний контроль картини периферичної крові та функціональногостану печінки.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Одночасне застосування Анальгіну з іншими ненаркотичними аналгетикамиможе призвести до взаємного посилення токсичнихефектів. Трициклічні антидепресантита контрацептивні засоби для внутрішньогозастосування порушують метаболізм Анальгіну впечінці і підвищують його токсичність. Барбітурати,фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки ослаблюють дію Анальгіну. Одночасне застосування Анальгіну з циклоспориномзнижує рівень останнього в крові. Седативнізасоби і транквілізатори посилюють знеболювальну дію Анальгіну.
Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла і недоступномудля дітей місці. Термін зберігання - 3 роки.