ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ДЕКСАМЕТАЗОНУ ФОСФАТ
(Dexamethasoni phosphat)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічнаназви: дексаметазон;
9-фтор,-11β,17-дигідрокси-16α-метил-3,20-діоксипрегна-1,4-дієн-21-ілдинатрію фосфат
основні фізико-хімічнівластивості:прозора, безбарвна, рідина, без запаху; рН 6,0¸7,0.
склад: 1 мл розчину містить 1 мгдексаметазону натрію фосфату;
допоміжні речовини: кислота борна,натрію тетраборат, динатрію едетат, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Краплі очні.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяв офтальмології. Протизапальні засоби. Код АТС S01B A01.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Виявляє протизапальну та протиалергічну дію, зумовлену пригніченням визволенняеозинофілами медіаторів запалення; індукуванням утворення ліпокортинів ізменшення кількості тучних клітин, що виробляють гістамін і гіалуроновукислоту; зменшенням проникності капілярів; стабілізацією клітинних мембран(особливо лізосомальних) та мембран органел.
Фармакокінетика. Призакапуванні в око дексаметазон всмоктується через рогівку з інтактним епітелієму вологу передньої камери. При запаленні тканин ока або ушкодженні слизовоїоболонки та рогівки швидкість всмоктування дексаметазону зростає. Тривалістьпротизапальної дії після закапування в око 1 краплі препарату складає 4–8годин. Системного ефекту не виявлено.
Показання для застосування.Негнійнийалергічний кон’юнктивіт, блефарокон’юнктивіт, блефарит, кератит,кератокон’юнктивіт без ушкодження епітелію, ірит, іридоцикліт, епісклерит,склерит, запальні процеси після травм ока та хірургічного втручання без ознакприєднання інфекції.
Спосіб застосування тадози. Длявідкриття тюбика-крапельниці повернути кришку до її повного відокремлення відкорпусу. Закапувати по 1–2 краплі 3–4 рази на день в кон’юнктивальний мішокхворого ока. Щоразу після застосування препарату закрити тюбик-крапельницюкришкою, натиснувши кришку на корпус тюбикa-крапельниці. При гострих
станах закапують по 1–2 краплікожні 1–2 години, у подальшому при зменшенні ознак запалення 4–6 разів на добу.Тривалість курсу лікування – від 1–2 днів до кількох тижнів.
Побічна дія. При тривалому застосуванніможливе підвищення внутрішньоочного тиску. При потоншанні рогівки можлива їїперфорація. Дуже рідко – розвиток інфекції Herpes simplex.
Протипоказання. Вірусні та грибкові захворюванняока, гострі гнійні інфекції очей при відсутності спеціальної терапії; трахома;захворювання рогівки, які супроводжуються дефектами епітелію; очна гіпертензія,глаукома; підвищена індивідуальна чутливість.
Передозування. Не описане.
Особливості застосування. При тривалому застосуванніпрепарату необхідно контролювати внутрішньоочний тиск та стан рогівки. Досвідузастосування препарату для лікування дітей немає. Під час вагітності талактації препарат застосовують з урахуванням співвідношення ризик–користь.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При тривалому застосуванні з йодоксуридином можливопосилення деструктивних процесів в епітелії рогівки.
Умови зберігання та термінпридатності.Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 °С до 15°С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.Термін придатності після відкриття тюбика-крапельниці – 3 доби.