ІНСТРУКЦІЯ
щодо медичногозастосування препарату
РЕОПОЛІГЛЮКІН
(RHЕОРОLYGLUCINUМ)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Dextran;
основні фізико - хімічні властивості:прозорий,безбарвний, апірогенний колоїдний розчин без запаху;
склад: 1л розчину містить декстрану змолекулярною масою (35000 - 45000) - 100,0 г; допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій .
Фармакотерапевтична группа. Кровозамінники та перфузійнірозчини.
Код АТС:В05А А05
Фармакологічні властивості. Реополіглюкін являє собоюплазмозамінний розчин, специфічна дія якого полягає в підвищенні суспензійнихвластивостей крові, зменшенні в''язкості, сприянні відновленню кровообігу удрібних капілярах, запобіганні і усуненні агрегації формених елементів крові.При швидкому переливанні його об''єм плазми може збільшуватися майже в 2 рази впорівнянні з об''ємом введеного препарату.
Фармакокінетика. Молекулярна масапрепарату знаходиться нижче рівня ниркового порогу фільтрації, що забезпечуєвиведення його з організму з сечею до 60 - 70 % протягом 6-7 год.Високомолекулярна частина циркулює у крові до декількох днів, утилізуєтьсяретикулоендотеліальною системою, де декстран поступово руйнується до декстрози.
Показання для застосування. Застосовують для поліпшеннякапілярного кровообігу з метою профілактики та лікування травматичного,операційного і опікового шоку, при інтоксикації; для покращення артеріального івенозного кровообігу з метою профілактики і лікування тромбозів,тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно; для додавання до перфузійноїрідини в апаратах штучного кровообігу (АШК) при операціях на серці дляполіпшення мікроциркуляції і зменшення тенденції до тромбозів у трансплантантіпри судинних і пластичних операціях.
Спосіб застосування та дози. Перед першим застосуваннямРеополіглюкіну необхідно клінічно проконтролювати переносимість препаратушляхом внутрішньошкірного тесту. Слід пам''ятати, що шкірна проба не дає 100 %змоги виявити сенсибілізацію у хворих до реополіглюкіну. Тому в перші 5-10хвилин по мірі внутрішньовенного введення препарату в кожному випадку необхідноуважно стежити за станом хворого та мати на поготові всі необхідні засоби длялікування тяжких алергічних реакцій. Дози та швидкістьвведення препарату слід вибирати відповідно до показань і стану хворого. Припорушенні капілярного кровообігу (різні форми шоку) реополіглюкін вводятьвнутрішньовенно краплинно одноразово в дозі до 10 мл/кг маси тіла. Добова дозадля дорослих і дітей - до 15 мл/кг. Слід врахувати, що одночасно зреополіглюкіном доцільно вводити збалансовані кристалоїдні розчини втакій кількості, щоб поповнити та підтримати рідинний і електролітний баланс(це особливо важливо при лікуванні зневоднення хворих і після хірургічнихоперацій). При серцево-судинних і пластичних операціях реополіглюкін вводятьвнутрішньовенно краплинно: безпосередньо перед операцією у дозі 5 - 10 мл/кг(дітям - до 10 мл/кг); під час операції - 5 мл/кг, після операції протягом 5-6днів - краплинно із розрахунку 10 мл/кг на одноразове введення (дітям до 2-3років – до 10 мл/кг). При операціях із штучним кровообігом реополіглюкіндодають до крові з розрахунку 10 -20 мг/кг маси тіла для заповнення насосуоксигенатора. Концентрація полімеру з глюкозою у перфузійному розчині неповинна перевищувати 3 %.
Побічна дія. Алергічні реакції. Як правило,препарат викликає збільшення діурезу, однак, якщо при введені реополіглюкінуспостерігається зменшення діурезу з виділенням в''язкої сечі, то це можевказувати на зневоднення організму хворого. У цьому випадку необхідновнутрішньовенно ввести кристалоїдні розчини для поповнення і підтриманнярідинного та електролітного балансів.
Протипоказання. Препарат протипоказаний приалергічних реакціях, тромбоцитопенії, захворюваннях нирок, анурії, серцевійнедостатності та у випадках, коли не можна вводити великі об''єми рідини.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Враховуючиможливу фізико- хімічну несумістність не можна додавати будь-які інші лікарськізасоби до розчину Реополіглюкіну. Рекомендовані комбінації з осмотичнимидіуретиками – (манітом, манітолом), а також з Неогемодезом, сольовими розчинами(препарати вводяться через інші інфузійні системи).
Особливості застосування. При передозуванні можливевиникнення зневоднення організму. Препарат не слід вводити: разом з розчиномнатрію хлориду ізотонічного 0,9 % при патологічних змінах у нирках; з розчином5 % глюкози при порушеннях вуглеводного обміну, особливо, при діабеті.
Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатнійтемпературі не вище 25 °С.
Термін придатності - 2 роки.