ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
РЕОПОЛІГЛЮКІН
(RHEOPOLYGLUCINUM)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: dextran;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна стерильна апірогеннарідина;
склад: 1 мл розчину містить декстрану 40 у перерахуванні на суху речовину 0,1г;
допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін`єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Кровозамінники і перфузійні розчини. Код АТС ВО5АА05.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Плазмозамінний колоїдний розчин декстрану (полімеруглюкози), фармакологічна дія якого виявляється у покращенні реологічнихвластивостей крові, зниженні її в’язкості, відновленні мікроциркуляторногокровотоку, запобіганні та усуненні агрегації формених елементів, нормалізаціїартеріального і венозного кровообігу. При швидкому введенні Реополіглюкінуоб’єм плазми може збільшитися на величину, що майже у 2 рази перевищує об’ємвведеного препарату, оскільки кожні 10 мл препарату сприяють перерозподілу20-25 мл рідини з тканин у кров’яне русло.
Фармакокінетика. Період напіввиведення складає 6 год. Виводиться, восновному, нирками: за перші 6 год – близько 60%, за 24 год - 70%. Рештакількость надходить в ретикулоендотеліальну систему і печінку, де поступоворозщеплюється альфа-глюкозидазою до глюкози, проте не є джерелом вуглеводногоживлення.
Показання для застосування. Профілактика і лікування травматичного,операційного, токсичного і опікового шоку, профілактика і лікування тромбозів,тромбофлебітів, ендартеріїтів, у т.ч. хвороби Рейно, трансплантаційні судинні іпластичні операції. Додаток до перфузійної рідини в апаратах штучногокровообігу при операціях на серці.
Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньовенно, краплинно.Перед введенням розчин підігрівають до 35-37 °С.
За 24 год перед введенням обов’язково проводятьвнутрішньошкірну пробу (за винятком невідкладних випадків, при цьому треба мативсі необхідні препарати для усунення можливих алергійних реакцій).
Проведення внутрішньошкірної пробидля визначення індивідуальній чутливості до Реополіглюкіну. Із флакона з препаратом васептичних умовах відбирають шприцом 0,2-0,3 мл Реополіглюкіну і після заміниголки на шприці голкою для внутрішньошкірних ін’єкцій вводять 0.05 мл препаратув шкіру середньої третини внутрішньої поверхні передпліччя (обробленупопередньо етиловим спиртом). Правильність введення препарату контролюєтьсявізуально (створення “лимонної корочки”). Оцінку реакції лікар проводить через24 год. Поява місцевої реакції у вигляді гіперемії (діаметр площі більше 1,5см), виникнення папули, а також загальної реакції організму у вигляді нудоти,запаморочення та інших проявів через 10-15 хв після ін’єкції свідчать пропідвищену чутливість до препарату (група ризику) і неможливість йогозастосування для даного пацієнта. За відсутності яких-небудь реакцій хворомувводять необхідну кількість препарату тієї серії, що була використана дляпроведення внутрішньошкірної проби, контролюючи реакцію пацієнта у перші 5-10хв: після повільного введення перших 5 крапель припиняють переливання на 3 хв,потім вводять ще 30 крапель і знову припиняють вливання на 3 хв. Привідсутності реакції продовжують введення препарату. Результати пробипротоколюють в історії хвороби.
Дози та швидкість введення визначаються відповіднодо показань і стану хворого (величина артеріального тиску, частота серцевихскорочень, гематокрит).
При різних формах шоку, тромбозах, тромбофлебітах, хворобі РейноРеополіглюкін вводять внутрішньовенно, краплинно, в дозі від 500 до 1500 мл (у середньому– 10 мл/кг маси тіла) протягом 30-60 хв до стабілізації гемодинамічнихпоказників на життєзабезпечуючому рівні. За необхідності кількість препаратуможе бути підвищена до 2000 мл. Добова доза для дорослих і дітей – до 15 мл/кгмаси тіла.
При серцево-судинних іпластичних операціях Реополіглюкін вводять краплинно безпосередньо передхірургічним втручанням, протягом 30-60 хв, дорослим у дозі 5-10 мл/кг (дітям –до 10 мл/кг), під час операції дорослим – 5 мл/кг (дітям – до 10 мл/кг). Післяоперації препарат вводять краплинно (протягом 60 хв), протягом 5-6 днів, ізрозрахунку: дорослим - 10 мл/кг однократно, дітям до 3 років - 10 мл/кгоднократно, дітям до 8 років - по 7-10 мл/кг, 1-2 рази на добу, дітям до 13 лет- по 5-7 мл/кг, 1-2 рази на добу. Для дітей старше 14 років дози ті ж самі, щоі для дорослих.
При операціях з штучним кровообігом Реополіглюкін додають у кров ізрозрахунку 10-20 мл/кг маси тіла для заповнення насосу оксигенатора.Концентрація Реополіглюкіна в перфузійному розчині не повинна перевищувати 3%.У післяопераційний період препарат застосовують у тих самих дозах, що і прилікуванні шокових станів.
Побічна дія. Реополіглюкін, як правило, спричиняє підвищеннядіурезу.
При введенні Реополіглюкіну можливі алергійні реакції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до декстрану. Тромбоцитопенія(рівень тромбоцитів 100´109/л і нижче). Захворювання нирок, щосупроводжуються олігурією. Серцева недостатність та інші захворювання, коливведення великих об’ємів рідини є протипоказаним.
Передозування. При появі ознак передозування або непереносимості(поява уртикарних висипань, шкірного свербежу, утрудненого дихання ізсвистячими хрипами) інфузію негайно припиняють і вводять внутрішньовенноантигістамінні засоби (супрастин та ін.), кортикостероїди (дексаметазон таін.), 10% розчин кальцію глюконату, при колапсі – 0,2-0,3 мл 0,01% розчинуадреналіну гідрохлориду. Для поповнення рідинного та електролітного балансувводять електролітні розчини (ізотонічний розчин натрію хлориду, 5% розчин глюкози).
Особливості застосування. Реополіглюкін застосовують тільки під контролемлікаря.
Якщо при введенні Реополіглюкіну спостерігається зниження діурезу зпідвищенням щільності сечі, це може свідчити про дегідратацію. В цьому випадкунеобхідно внутрішньовенне введення електролітних розчинів (розчин Рінгера таін.) для відновлення і підтримки водно-електролітного балансу.
Одночасно з Реополіглюкіном доцільно вводити збалансовані кристалоїднірозчини у кількості, необхідній для поповнення і підтримування водно-електролітногобалансу, що є особливо важливим при лікуванні хворих з дегідратацією і післяхірургічних операцій.
При зниженій функціональній здібності нирок або за необхідностіобмежити введення натрію хлориду замість Реополіглюкіну призначають інші препаратидекстрану, які не містять натрію хлориду, з 5% розчином глюкози.
Не рекомендується знижувати величину гематокриту нижче 25%.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Реополіглюкін посилює дію антикоагуляційнихпрепаратів (гепарин та ін.).
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці при температурі від +10 до +25 °С. Термін придатності 2 роки.