ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
РЕОПОЛІГЛЮКІН
(Pheopolyglucinum)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Dextran;
основні фізико-хімічні властивості:прозора,безбарвна, cтерильна, апірогенна рідина, солонкувата на смак; іонний склад,ммоль/л: Na+ - 154. Cl– -154. Осмолярність близько 308мОсм/л;
склад: 100 мл розчину містять 10 гдекстрану-40 з відносною молекулярною масою 35000 – 45000, натрію хлориду – 0,9г;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Кровозамінники та перфузійнірозчини.
Код АТС В05А А05.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Реополіглюкін – декстран (полімерглюкози) є плазмозамінним розчином, специфічна дія якого полягає в підвищенні суспензійнихвластивостей крові, зменшенні її в’язкості, сприянні відновленню кровоплину удрібних капілярах, запобіганні і усуненні агрегації формених елементів крові.При швидкому переливанні його об’єм плазми може збільшуватись майже в 2 рази впорівнянні з об’ємом введеного препарату.
Фармакокінетика. Із організму препаратвиводиться в основному з сечею (за першу добу приблизно 70 %). Рештареополіглюкіну надходить до ретикулоендотеліальної системи, де він поступоворозпадається до глюкози.
Показання для застосування. Реополіглюкін застосовуютьдля поліпшення капілярного кровоплину з метою профілактики та лікуваннятравматичного, операційного, токсичного і опікового шоку; для покращанняартеріального і венозного кровообігу з метою профілактики і лікуваннятромбозів, тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно; для додавання доперфузійної рідини в апаратах штучного кровообігу (АШК) при операціях на серці;для поліпшення мікроциркуляції і зменшення тенденції до тромбозів утрансплантаті при судинних і пластичних операціях.
Спосіб застосуванння та дози. Реополіглюкін можна вводитилише після попереднього проведення внутрішньошкірної проби за винятком випадківнадання невідкладної (ургентної) допомоги при шоковому стані (у цьому разіпотрібно мати всі необхідні препарати для усунення можливих алергічнихреакцій).
Внутрішньошкірна проба проводиться за 24 години довведення препарату.
Методикапроведення внутрішньошкірної проби для визначенння індивідуальної чутливості доРеополіглюкіну: із пляшки з препаратом, дотримуючись правил асептики, шприцомвідбирають 0,2–0,3 мл Реополіглюкіну і після заміни голки на шприці настерильну голку для внутрішньошкірних ін’єкцій внутрішньошкірно вводять 0,05 млпрепарату в середню третину внутрішньої поверхні передпліччя.
Правильність введення препарату контролюєтьсявізуально (отримання “лимонної кірочки”). Оцінку реакції лікар здійснює через24 години.
Наявність місцевої реакції у вигляді почервоніння(площа, діаметр якої більше за 1,5 см) або виникнення папули, а також симптомівзагальної реакції організму (нудота, запаморочення і т. ін.) свідчать пропідвищену чутливість організму до Реополіглюкіну і неможливість застосуванняцього препарату у хворого.
При відсутності будь-яких реакцій хворому вводять необхіднукількість препарату тієї серії, яка була використана для проведеннявнутрішньошкірної проби. Результати проби реєструються в історії хвороби.
Слід пам’ятати, що внутрішньошкірна проба не даєзмогу виявити сенсибілізацію до Реополіглюкіну у 100% хворих. Тому в перші 5-10хв по мірі внутрішньовенного введення препарату в кожному випадку необхідноуважно стежити за станом хворого.
Дози та швидкістьвведення препарату слід вибирати відповідно до показань та стану хворого.
При порушеннікапілярного кровоплину (різні форми шоку) Реополіглюкін вводять внутрішньовеннокраплинно одноразово в дозі 10 мл/кг маси тіла. Добова доза для дорослих ідітей – до 15 мл/кг маси тіла. Слід враховувати, що сумісно з Реополіглюкіномдоцільно вводити збалансовані кристалоїдні розчини в такій кількості, щобпоповнити та підтримати рідинний і електролітний баланси (це особливо важливопри лікуванні зневоднення хворих і після хірургічних операцій).
При серцево-судинних і пластичних операціяхРеополіглюкін вводять внутрішньовенно краплинно: безпосередньо перед операцією– у дозі 5 – 10 мл/кг (дітям – до 10 мл/кг); під час операції – 5 мл/кг (дітям– 10 мл/кг); після операції протягом 5 – 6 днів – краплинно із розрахунку 10мл/кг маси тіла на одноразове введення (дітям до 2 – 3-х років – до 10 мл/кг).
При операціях ізштучним кровообігом Реополіглюкін додають до крові із розрахунку 10 – 20 мл/кгмаси тіла для заповнення насоса оксигенератора. Концентрація полімеру зглюкозою у перфузійному розчині не повинна перевищувати 3 %. У післяопераційномуперіоді дози препарату такі самі, як і при порушенні капілярного кровоплину.
Увага! Будь-яка порція, що залишиласяпісля застосування препарату, не повинна більше використовуватися.
Побічна дія. Препарат, як правило,викликає збільшення діурезу, однак, якщо при введенні Реополіглюкінуспостерігається зменшення діурезу з виділенням в’язкої сечі, то це можевказувати на зневоднення організму хворого. У цьому випадку необхідновнутрішньовенно ввести кристалоїдні розчини для поповнення і підтриманнярідинного та електролітного балансів.
При введенні Реополіглюкіну можливіалергічні реакції.
Протипоказання. Реополіглюкінпротипоказаний при тромбоцитопенії, захворюваннях нирок, що супроводжуютьсяанурією, серцевій недостатності та у випадках, коли не можна вводити великіоб’єми рідини.
Передозування.У разіпередозування Реополіглюкіну слід негайно припинити його введення і призначитихворому введення кристалоїдних розчинів, серцевих препаратів.
Особливості застосування. При зниженій функціональнійактивності нирок або необхідності обмежити введення натрію хлориду призначаютьРеополіглюкін із 5% розчином глюкози. При порушеннях вуглеводного обміну і приінших станах, коли протипоказане введення вуглеводів, застосовуютьРеополіглюкін з ізотонічним розчином натрію хлориду. Застосовують лише уклінічних умовах під контролем лікаря.
Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Реополіглюкіну знеспецифічними протизапальними препаратами, прямими та непрямимиантикоагулянтами потребує контролю в’язкості крові, оскільки препарат посилюєдезагрегантну дію останніх. З обережністю слід призначати Реополіглюкін хворим,які приймають препарати, що впливають на кровоплин, підвищують рівеньартеріального тиску, сечогінні препарати.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці,при температурі від 10°С до +25°С. Термін придатності – 4 роки.