ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
С П А З ОВ Е Р И Н
(S P A Z OV E R I N)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Drotaverine hydrochloride;1-(3,4-діетоксибензиліден)-6,7-діетокси-1,2,3,4-тетрагідроізохіноліну гідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки жовтого кольору.
Склад:
діюча речовина: дротаверину гідрохлорид; 1 таблетка міститьдротаверину гідрохлориду - 40 мг;
допоміжні речовини: крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, полівінілпіролідон,магнію стеарат, тальк.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Синтетичні спазмолітики і антихолінергічні засоби.Папаверин та його похідні. Дротаверин. Код АТС: А03А D02.
Фармакологічні властивості. Синтетичний спазмолітичний засіб.
Фармакодинаміка. Діючою речовиною препарату є дротаверин -спазмолітик міотропної дії. По хімічній структурі і фармакологічнимвластивостям близький до папаверину, але має більш сильну та тривалу дію.Зменшує надходження іонізованого активного кальцію в клітини гладеньких м’язівза рахунок інгібування фосфодіестерази та внутрішньоклітинного накопиченняцАМФ. Розслаблення гладеньких м’язів відбувається завдяки інактивації легкоголанцюга кінази міозину. Дротаверин знижує тонус та рухову активність гладенькихм’язів внутрішніх органів, розширює кровоносні судини.
Фармакокінетика. Дротаверин не впливає на вегетативну нервовусистему і не проникає в центральну нервову систему. Дротаверин швидковсмоктується при прийманні внутрішньо. Біодоступність близько 100%. Максимальнаконцентрація у сироватці крові досягається через 45-60 хвилин після прийманнявнутрішньо. Метаболізується у печінці. Період напіввиведення складає 16-22години. За 72 години практично повністю виводиться із організму, близько 50%– зсечею та 30% з калом. Головним чином виділяється у вигляді метаболітів; з сечеюу незміненму вигляді не виводиться.
Показання для застосування. Призначається для профілактики та лікуванняфункціональних станів та больового синдрому, пов’язаних із спазмом гладенькихм’язів при хронічному гастродуоденіті, хронічному холециститі, холелітіазі,постхолецистектомічному синдромі, виразці шлунка та 12-палої кишки, кардіо- тапілороспазмі, спастичному коліті. Застосовують також при спазмах периферичнихартеріальних судин, судин головного мозку, сечокам’яній хворобі, дляпослаблення скорочень матки і зняття спазму шийки матки при пологах, припроведенні інструментальних досліджень.
Спосіб застосування та дози. Таблетки Спазоверин приймають внутрішньо.Тривалість курсу лікування 1-2 тижні або за призначенням лікаря.
Дорослим та дітям віком старшим 12 років призначають по 1-2 таблетки(40-80 мг) 1-3 рази на добу. Дітям віком від 1 року до 6 років Спазоверинпризначають в дозі ¼ таблетки (10 мг) 1-2 рази на добу, дітям віком від6 років до 12 років - ½ таблетки (20 мг) 1-2 рази на добу.
Побічна дія. Побічна дія спостерігається в поодиноких випадках.Можливі запаморочення, тахікардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, відчуттялихоманки, пітливість, розвиток алергічного дерматиту.
Протипоказання. Препарат протипоказаний при вираженій печінковій,нирковій та серцевій недостатності, AV-блокаді II-III ступеню, при підвищенійчутливості до Спазоверину.
Передозування. Дані про передозування препарату відсутні.
Особливості застосування. Призначають з обережністю пацієнтам з виражениматеросклерозом коронарних артерій, аденомою простати, глаукомою, в періодвагітності та лактації.
Приймання Спазоверину не впливає на здатність керування автомобільнимтранспортом та виконання роботи, що потребує підвищеної уваги.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасний прийом препарату з леводопою можепризвести до зменшення антипаркінсонічного ефекту останнього.
Умови та термін зберігання. При температурі не вище +25°С, в сухому,недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 3 роки.