ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
НО-ШПА®
(NO-SPA®)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічнаназви: drotaverinе;
основні фізико-хімічнівластивості: прозорий жовто-зелений розчин;
склад: дротаверину гідрохлорид;
1 ампула (2 мл) містить 40мг дротаверину гідрохлориду;
допоміжні речовини: метабісульфіт натрію,етанол 96%, вода для ін''єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуютьсяпри функціональних шлунково-кишкових розладах. Код АТС А03А D02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Дротаверин – похіднеізохіноліну, діє безпосередньо на гладку мускулатуру шляхом інгібуванняфосфодіестерази та накопичення цАМФ усередині клітин, що призводить дорозслаблення гладкого м''яза завдяки інактивації легкого ланцюжка кінази міозину(MLCK).
Ефективний у разі спазму гладкоїмускулатури як нервового, так і м’язового походження. Спазмолітична діядротаверину не залежить від характеру вегетативної іннервації, однаково діє нагладку мускулатуру гастроінтестинальної, біліарної, урогенітальної та судинноїсистем.
Фармакокінетика. Дротаверин швидко таповністю всмоктується як після перорального, так і після парентеральноговведення. Він у високому ступені (95–98%) зв’язується з білками плазми,особливо з альбуміном, гама- та бета-глобулінами. Максимальна концентраціядосягається протягом 45–60 хвилин після перорального застосування.
Метаболізується в печінці.Напівперіод біологічного існування становить 8–10 годин.
За 72 години дротаверин практичноцілком виводиться з організму, приблизно 50% – із сечею та приблизно 30% – зкалом. В основному дротаверин виводиться в формі метаболітів, в незміненомустані в сечі не спостерігається.
Показання для застосування.Спазмигладкої мускулатури, пов’язані з захворюваннями біліарного тракту:холецистолітіаз, холангіолітіаз, холецистит, перихолецистит, холангіт, папіліт.
Спазми гладкої мускулатури призахворюваннях сечового тракту: нефролітіаз, уреторолітіаз, пієліт, цистит,тенезми сечового міхура.
У період розкриття прифізіологічних пологах для скорочення фази розкриття шийки матки та тривалостіпологів.
Як допоміжне лікування (колизастосування препарату у вигляді таблеток неможливе):
· при спазмахгладкої мускулатури шлунково-кишкового походження: виразкова хвороба шлунка тадванадцятипалої кишки, гастрит, спазми кардії та пілоруса, ентерит, коліт;
· пригінекологічних захворюваннях: дисменорея, сильні пологові перейми.
Спосіб застосування тадози. Звичайнадобова доза для дорослих становить 40–240 мг в 1–3 прийомивнутрішньом’язово.
При гострих кам’яних коліках(ниркових і /або біліарних) – 40–80 мг внутрішньовенно.
Для скорочення фазирозкриття шийки матки на початку періоду розкриття при фізіологічних пологах – 40 мгвнутрішньом’язово. Якщо ця доза неефективна, через 2 години вводять ще 40 мгпрепарату «Но-шпа®».
Побічна дія. Під час клінічнихдосліджень спостерігалися вказані нижче побічні ефекти, можливо,пов’язані із дією дротаверину. Частота побічних ефектів визначена такимчином: дуже розповсюджені (> 1/10), розповсюджені(> 1/100, <1/10), нерозповсюджені (> 1/1 000, <1/100), рідкі (> 1/10 000, <1/1 000), дуже рідкі (<1/10 000).
Шлунково-кишкові порушення.
Рідко: нудота, запор.
Порушення нервової системи.
Рідко: головний біль,запаморочення, безсоння.
Серцево-судинні порушення.
Рідко: прискорене серцебиття,гіпотензія.
Порушення імунної системи.
Рідко: алергічні реакції, особливоу пацієнтів з підвищеною чутливістю до метабісульфіту.
Протипоказання. Підвищена чутливість додіючої речовини або будь-якого компонента препарату (особливо до метабісульфітунатрію). Тяжка печінкова, ниркова або серцева недостатність (синдром зниженогосерцевого викиду). Лактація. Дитячий вік. Підвищена чутливість до метабісульфітунатрію.
Передозування. Не існує даних пропередозування препарату «Но-шпа®».
При передозуванні пацієнт повинензнаходитися під спостереженням лікаря та отримувати симптоматичне тапідтримуюче лікування.
Особливості застосування. Застосовувати з обережністюпри гіпотензії.
При внутрішньовенномувведенні препарату «Но-шпа®» хворий повинен знаходитися вгоризонтальному положенні!
Препарат містить метабісульфіт,який може спричиняти алергічні реакції, включаючи анафілактичні симптоми ібронхоспазм у чутливих пацієнтів, особливо у пацієнтів, хворих на астму та залергічними реакціями в анамнезі.
Слід бути обережними припарентеральному застосуванні препарату у вагітних.
Вагітність. Як показали результатиретроспективних клінічних досліджень, при пероральному застосуванні препарат немає ні тератогенної, ні ембріотоксичної дії. Однак необхідно з обережністюпризначати препарат вагітним жінкам.
Лактація. Через відсутність достатніхекспериментальних даних в період лактації застосування препарату не рекомендується.
Вплив на здатність керуватиавтомобілем і виконувати роботи, що потребують підвищеної уваги. Необхідно попередитипацієнтів, що після парентерального, особливо внутрішньовенного введенняпрепарату, рекомендується утриматися від керування автомобілем і виконанняробіт, що потребують підвищеної уваги.
Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Інгібітори фосфодіестерази, подібні папаверину, знижуютьантипаркінсонічний ефект леводопи.
Слід з обережністю застосовуватипрепарат «Но-шпа®» одночасно з леводопою, оскільки може зменшуватисяантипаркінсонічний ефект останньої та посилюватися ригідність та тремор.
Умови та термін зберігання.Зберігатиу захищеному від світла місці при кімнатній температурі (від +15°С до +25°С). Термін зберігання – 5років.