ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ДРОТАВЕРИН
drotaverine
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: drotaverine,1 – (3,4 –діетокси-бензил) 6,7 – діетокси – 3,4 – дигідро – ізохінолон гідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості:прозорийвід майже безколірного до блідо-жовтого кольору розчин з зеленуватим відтінком,без механічних включень.
склад: 1 мл розчину містить 20 мгдротаверину гідрохлориду;
допоміжні речовини: спирт абсолютний, натрію едетат,натрію метабісульфіт, натрію сульфіт, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Синтетичні спазмолітики тахоліноблокатори.
АТС А03А Д02.
Фармакологічні властивості:
· фармакодинаміка. Спазмолітик міотропної дії. Знижує тонус гладкихм’язів внутрішніх органів, знижує їх рухову активність, помірно розширюєкровоносні судини. За виразністю та тривалістю спазмолітичної дії перевершуєпапаверин. Не чинить дії на вегетативну нервову систему та ЦНС. Дієбезпосередньо на гладком’язову мускулатуру і може бути застосований якспазмолітик у випадках, коли протипоказане застосування лікарських засобів ізгрупи холіноблокаторів (глаукома, гіпертрофія передміхурової залози). Привнутрішньовенному застосуванні дія препарату спостерігається через 2 - 4 хв.Максимальний ефект розвивається через 30 хв.;
· фармакокінетика. Розподіл. Дротаверину гідрохлорид не проникає черезгематоенцефалічний бар’єр. Метаболізм. Дротаверину гідрохлоридбіотрансформується у печінці. Виділення. Період напіввиділення дротаверинустановить 16 год. Виділяється у вигляді метаболітів, 50% виділяється з сечею та30% - з фекаліями.
Показання для застосування. Ниркова коліка; печінкова коліка,гіпермоторна дискінезія жовчовивідних шляхів і жовчного міхура, холецистит;кишкова коліка, пілороспазм, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишкиу фазі загострення (у складі комплексної терапії); спазми периферичних артерій,спазми судин головного мозку; альгодисменорея. Застосовують Дротаверин такождля зниження збудливості матки при вагітності і при проведенні деякихінструментальних досліджень, холецистографії.
Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюютьіндивідуально. У дорослих застосовують внутрішньом’язово, внутрішньовенно тапідшкірно по 40-80 мг 1-3 рази на добу. При печінковій та нирковій колікахрекомендується застосовувати внутрішньовенно повільно по 40-80 мг.
При спазмах периферичних артерій Дротаверин можназастосовувати внутрішньоартеріально.
У дітей віком до 6 років разова доза становить 10-20мг, максимальна добова доза – 120 мг; віком 6-12 років разова доза – 20 мг,максимальна добова доза – 200 мг. Застосовують 1-2 рази на добу.
Побічна дія. З боку серцево-судинної системи: можливі серцебиття,відчуття жару; при внутрішньовенному введенні спостерігалося зниженняартеріального тиску (до колапсу), розвиток AV блокади, аритмії.
З боку системи дихання: привнутрішньовенному введенні спостерігалися випадки пригнічення дихальногоцентру.
Інші: можливе запаморочення, посиленняпотовиділення.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;ниркова, печінкова або серцева недостатність.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні дротаверин можезменшити антипаркінсонічний ефект леводопи.
Передозування. Симптоми: у випадку передозування можливе посиленнясимптомів, описаних у розділі “Побічна дія”.
Лікування: симптоматичне.
Особливості застосування. Обережно застосовують у пацієнтів з виражениматеросклерозом коронарних артерій. Дротаверин може бути застосований у складікомбінованої терапії для купірування гіпертонічного кризу.
Вагітність та лактація. За необхідності у періодвагітності та при годуванні груддю застосовувати Дротаверин слід обережно ітільки тоді, коли можлива користь для жінки переважує потенційний ризик дляплоду.
Умови та термін зберігання.
Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі 150C-250С.
Термін зберігання – 2 роки.