Н С Т Р У К Ц І Я
длямедичного застосування препарату
НОШ - БРА
(Nos -bra)
Загальна характеристика:
міжнародна назва : Drotaverinum;
основні фізико-хімічні властивості:таблеткижовтого або жовтого з зеленкуватим відтінком кольору, плоскі з обох боків, зфаскою, без розподільної риски;
склад: 1 таблетка містить як активнуречовину дротаверину гідрохлорид - 0,04 г;
допоміжні речовини: цукор молочний, крохмалькартопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний, тальк, магнію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Спазмолітичний засіб. КОДАТС А03Ad02.
Фармакологічні властивості. Дротаверин – похіднеізохіноліну – виявляє свою дію безпосередньо на гладкі м’язи. Приєднуючись доповерхні гладкої мускулатури, змінює потенціал мембрани та її проникність. Умеханізмі дії відіграє роль гальмування ферменту фосфодіестерази, послідовнезбільшення рівня цАМФ та посилення початкового поглинання кальцію клітинами. Маєбільш сильну дію, всмоктування відбувається скоріше і якісніше, ніж упапаверину, менше зв’язується з білками плазми.
Ефективний при спазмах гладкої мускулатури якнервового так і м’язового походження. Спазмолітична дія дротаверину не залежитьвід характеру вегетативної іннервації, однаково діє на гладку мускулатуругастроінтестинальної, біліарної, урогенітальної та васкулярної систем. Завдякисудинорозширювальній дії збільшує забезпечення тканин кров’ю.
У невеликій кількості зв’язується з альбуміном, a таb глобулінами плазми. Швидко всмоктується як при парентеральному, так і припероральному застосуванні.
Максимальна концентрація у сироватці післяперорального застосування досягається між 45 та 60 хв. Метаболізується упечінці. Період біологічного напіврозпаду - 16 – 22 год. За 72 год виводиться зорганізму, приблизно на 30% - з сечею, та на 50% - з калом. Виводиться у форміметаболітів, у незміненому вигляді в сечі не спостерігається. Проникає черезплаценту.
Показання для застосування. Профілактика і лікуванняфункціональних розладів та больового синдрому, пов’язаних зі спазмами гладкоїмускулатури при хронічному гастродуоденіті, хронічному холециститі,жовчно-кам’яній хворобі, постхолецистектомічному синдромі, виразковій хворобішлунка та 12- палої кишки, кардіо- та пілороспазмі, спастичному коліті.Застосовують також при спазмах периферичних артеріальних судин, судин головногомозку, сечо-кам’яній хворобі, для ослаблення скорочень матки та зняття спазмушийки матки при пологах, при проведенні інструментальних обстежень.
Спосіб застосування та дози. Дорослим призначаютьвнутрішньо по 0,04 – 0,08 г (1-2 таблетки) 2 –3 рази на добу. Дітям віком до 6років призначають у разовій дозі 0,01 – 0,02 г (1/4-1/2 таблетки), від 6 до 12 років– 0,02 г (1/2 таблетки) 1 – 2 рази на добу. Тривалість лікування визначаєтьсяіндивідуально з урахуванням перебігу захворювання та стану здоров”я.
Побічна дія. Можливі запаморочення,серцебиття, артеріальна гіпотензія, відчуття жару, пітливість, алергічнийдерматит.
Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість, виражена печінкова, ниркова, серцева недостатність,атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступеня.
Передозування. Посилення побічних ефектів.Лікування – симптоматичне.
Особливості застосування. З обережністю призначаютьпрепарат пацієнтам з вираженим атеросклерозом коронарних артерій, аденомоюпередміхурової залози, глаукомою, в період вагітності та лактації.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні дротаверин може зменшити антипаркінсонічний ефектлеводопи.
Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі. Термінзберігання - 3 роки.