ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
сиснайд
(sysnide)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: nimesulide;N-(4-нітро-2-ффеноксифеніл)-метансульфонанілід;
основні хіміко-фізичні властивості: таблетки капсульної форми, із двоопуклою поверхнею,що мають розлам на одному боці, блідо-жовтого кольору;
склад: 1 таблетка містить німесуліду – 100 мг;
допоміжні речовини: очищений тальк, натрію крохмаль-гліколят, целюлозамікрокристалічна, магнію стеарат, кремнію діоксид, лактоза.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичнізасоби.
Код АТС М01А Х17.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Німесулід – нова активна речовина, що маєпротизапальні, аналгезуючі та жарознижувальні властивості. Німесулід селективноінгібує циклооксигеназу ІІ, помірно гальмує синтез простагландинів, інгібуєзвільнення ферменту мієлопероксидази, а також пригнічує утворення вільнихрадикалів кисню, не впливаючи на процеси фагоцитозу та хемотаксису.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо німесулід швидковсмоктується із травного тракту. Максимальна концентрація в плазмі кровівідзначається через 1,5-2,5 години. Зв’язування німесуліду з білками плазмидосягає 99%.
Препарат метаболізується в печінці, основним продуктом метаболізму єгідроксинімесулід – фармакологічно активна речовина, приблизно 62% прийнятоїдози німесуліду виділяється з сечею, решта 35% - з калом.
Показання для застосування. Запальні та дегенеративні форми ревматичнихзахворювань суглобів та позасуглобових м’яких тканин: остеоартрити (серед них –ревматоїдний артрит), остеоартрози, анкілозуючий спондиліт, бурсити, тендинітита ін.; больові синдроми, спричинені запальними, дегенеративно-дистрофічними татравматичними ушкодженнями хребта;
інші посттравматичні, а також післяопераційні больові синдроми,виникнення яких пов’язано із запаленням та набряком тканин;
гінекологічні захворювання, що виявляють себе запальними змінами танаявним больовим синдромом: первинна альгодисменрея, аднексит і т.п.;
запальні захворювання ЛОР-органів, зубів та ясен, що супроводжуютьсябольовими відчуттями: фарингіт, тонзиліт, отит, афтозний стоматит, гінгівіттощо;
лихоманка при інфекційно-запальних захворюваннях (Сиснайд призначаютьяк антипіретичний засіб на доповнення до базисної патогенетичної терапії).
Спосіб застосування та дози. препарат приймають внутрішньо після їжі ізапивають невеликою кількістю рідини.
Для дорослих стандартна доза – по 1 таблетці (100 мг) два рази на добу– вранці та ввечері.
Для хворих похилого віку зазначена схема дозування корекції непотребує.
При лікуванні дітей (вік старше 3 років) добова доза Сиснайду неповинна перевищувати 5 мг на 1 кг маси тіла дитини; препарат призначають у 2-3прийоми після їжі.
Побічна дія. Переносимість Сиснайду, як правило, гарна. Проте упоодиноких випадках (з частотою спостережень від 0,1% до 5%) після прийомупрепарату відзначалися: печія, нудота, болі в епігастральній ділянці; іноді (ізчастотою спостереження менше 0,1%) – виникнення головного болю та запамороченьголови.
При підвищеній індивідуальній чутливості до компонентів препарату, як іпри лікуванні іншими лікарськими засобами, можливе виникнення алергічнихреакцій (висипання на шкірі).
Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишкиу фазі загострення; виражені порушення функції печінки (печінкованедостатність); тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 30мл/хв); індивідуальна чутливість до компонентів препарату; вагітність (ІІІтриместр); період годування груддю. Діти до 3 років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сиснайд має високу спорідненість ізбілками, у зв''язку з чим може конкурувати з іншими активними речовинами нарівні місць зв''язування.
При одночасному застосуванні Сиснайду з фуросемідом, варфарином,дигоксином, теофіліном, глібенкламідом, циметидином, антацидами клінічнозначимої взаємодії не відзначалося.
Передозування. Досі випадків передозування препарату Сиснайд неспостерігалося.
Особливості застосування. Сиснайд може спричиняти помірно вираженуподразнювальну дію на слизову оболонку травного тракту, через що таблеткиСиснайду необхідно приймати внутрішньо лише після прийому їжі, запиваючиневеликою кількістю рідини. Слід дотримуватися особливої обережності.Призначаючи препарат пацієнтам із хронічними запальними захворюваннями шлунката кишечнику.
Враховуючи потенційну можливість існування перехресної гіперчутливостідо німесуліду та інших нестероїдних протизапальних препаратів (зокрема, доацетилсаліцилової кислоти), застосовувати Сиснайд у пацієнтів з індивідуальноюпідвищеною чутливістю до зазначених лікарських засобів треба проводити підпильним наглядом лікаря.
При призначенні Сиснайду вагітним жінка (І – ІІ триместри вагітності)необхідно порівняти очікуваний терапевтичний ефект з можливим негативнимвпливом на розвиток плода.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому та недоступному для дітей місці,при температурі не вище 250С.
Термін придатності – 3 роки. Застосовувати препарат після закінченнятерміну придатності, зазначеного на упаковці, не рекомендується.