ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ПАНСУЛІДRD
(PANSULID RD )
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: німесулід (4 нітро–2-феноксиметансульфонамід);
основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклітаблетки жовтого кольору, з апельсиновим або м''ятним смаком ;
склад: 1таблетка містить німесуліду - 100 мг;
допоміжні речовини: целюлозамікрокристалічна, крохмаль, тальк, вода очищена, кросповідон XL, кремніюдіоксид колоїдний, магнію стеарат, аспартам, трусил м’ята, трусил оранж.
Форма випуску. Таблетки дисперговані.
Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні лікарськізасоби.
Код АТС М01АХ17.
Фармакологічні властивості. Німесулід належить до групи нестероїднихпротизапальних засобів (НПЗЗ) сульфаніламідного класу, який є високоселективнимінгібітором циклооксигенази - 2 (ЦОГ – 2) і має виражену протизапальну,аналгезуючу та жарознижувальну дію. Механізм дії німесуліду пов''язаний зпорушенням синтезу простагландинів, зокрема ЦОГ-2, яка бере участь в процесізапалення, майже не впливає на ЦОГ-1 і є захисним фактором у тканинах, перш завсе в слизовій оболонці шлунка. Це зумовлює високу активність препарату применшій кількості побічних дій. Крім того, німесулід пригнічує утворення вільнихкисневих радикалів, не впливаючи на гемостаз та фагоцитоз, інгібує дію протеаз(еластази, колагенази).
Фармакокінетика. Після пероральногоприйому препарат повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальнаконцентрація активної речовини в плазмі крові досягається через 1,5 – 2,5години. Майже 99% препарату зв''язується з білками крові. Німесулідметаболізується в печінці, основний метаболіт гідроксинімесулід (25%) єфармакологічно активним. Близько 65% препарату виводиться з сечею, 35% - зкалом.
Показання для застосування. Пансулід застосовується при лікуванні різнихбольових та запальних станів, пов''язаних з остеоартрозами, ревматоїднимартритом, онкологічними захворюваннями, післяопераційними та спортивнимитравмами, переломами кісток та ушкодженнями м''яких тканин, захворюваннямиверхніх дихальних шляхів, статевої системи.
Спосіб застосування та дози. Пансулід – диспергована таблетка, яка розчиняється вротовій порожнині без застосування води і має приємний апельсиновий (м''ятний)смак. Це особливо зручно в тих випадках, коли хворому необхідно прийняти ліки,не застосовуючи воду (в екстремальних умовах).
Дорослі: звичайна пероральна дозаПансуліду по 100 мг (1 таблетка) два рази на добу. При сильному болю - зубний,травматичний, післяопераційний та у онкологічних хворих - по 200 мг 2 рази надобу. При дисменореї приймають по 50 –100 мг 2 рази на добу.
Діти: Пансулід призначають дітям з 3років по 5 мг на 1 кг маси тіла на добу у двох або трьох розподілених дозах.Тривалість лікування залежить від виду захворювання і коливається від кількохднів до кількох місяців (остеоартрити).
Побічна дія. Пансулід звичайно добре переноситься хворими. Побічні ефекти носятьтимчасовий характер і не потребують відміни препарату. Рідко спостерігаютьсяпечія, нудота, діарея, головний біль, сонливість, запаморочення, висипання нашкірі.
Протипоказання.
- Підвищена чутливість до німесуліду;
- виразка шлунка та дванадцятипалої кишки в стадіїзагострення;
- печінкова недостатність тяжкого та середньогоступеня;
- гостра ниркова недостатність.
Передозування. Випадки передозування невідомі. Спеціального антидотунемає. Терапія симптоматична.
Особливості застосування. Застосування Пансуліду під час вагітності та лактації нерекомендується через недостатність даних.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У зв’язку з тим, що Пансулідзначною мірою зв’язується з протеїнами плазми, існує ймовірність того, що вінможе вивільнити із зв''язку з білками інші препарати.
Не відзначено клінічно важливої взаємодії присумісному прийманні Пансуліду з фуросемідом, дигоксином, теофіліном,глібенкламідом, циметидином, антацидами та антикоагулянтами.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, темномумісці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.