ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ТРИМЕКТАЛ
(TRIMECTAL)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Trimetazidine; 1-(2,3,4-метоксибензил)піперазинудигідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: червоні круглі таблетки, вкриті оболонкою знаписом “TRIMECTAL” з одного боку;
cклад: 1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг;
допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлозамікрокристалічна, крохмаль (паста), натрію метилпарабен, натрію пропилпарабен,магнію стеарат, тальк очищений, кремній колоїдний безводний, гідроксипропілметилцелюлоза,висушений крохмаль, титану діоксид, поліетиленгліколь-6000, барвникяскраво-червоний.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В15.
Фармакологічні властивості.
Триметазидин нормалізує енергетичний метаболізм у клітинах при гіпоксіїабо ішемії та запобігає зменшенню внутрішньоклітинного вмісту АТФ, забезпечуючиоптимальне функціонування іонних насосів і трансмембранне транспортування іонівнатрію й калію.
Триметазидинтакож сприяє захисту клітинних мембран від ушкоджень шляхом збільшення обмінуфосфоліпідів та їх включення в мембрани. Антиангінальні властивості препаратуобумовлені переорієнтацією енергетичного обміну з окислення жирних кислот наокислення глюкози.
У хворих на стенокардію триметазидин з 15-го дня лікування збільшуєкоронарний резерв, тим самим затримуючи розвиток ішемії, причиненоїнавантаженнями, обмежує коливання кров’яного тиску без значних змін частотисерцевих скорочень, зменшує частоту нападів стенокардії та сприяє зменшеннющоденних доз нітрогліцерину.
В отоларингологічній практиці застосування триметазидину поліпшуєпереносимість вестибулярних проб і підвищує гостроту слуху, усуває шум у вухахі запаморочення при хворобі Меньєра і захворюваннях судин головного мозку. Присудинній патології око відновлює функціональну активність сітчатки, щовиявляється у нормалізаціі показників електроретинограми.
Максимальна концентрація триметазидину в крові спостерігається всередньому через 5 годин після прийому таблетки. Стабільна концентраціявстановлюється на 60-годину. Прийом їжі не впливає на фармакокінетичніхарактеристики триметазидину. Об’єм розподілу препарату становить 4,8 л/кг,зв’язування з білками крові не перевищує 16 %.
Триметазидин виводиться в основному із сечею, переважно в незмінномустані. Період напіввиведення препарату становить 7 годин для дорослих пацієнтівта 12 годин - для осіб старше 65 років.
Показання длязастосування. ІХС, стенокардія, ішемічна кардіоміопатія (у складі комплексноїтерапії), хоріоретинальні судинні порушення, шум у вухах, запаморочення(судинні порушення, хвороба Меньєра). Триметазидин застосовують при лікуванніхворих на ішемічну хворобу серця для тривалої профілактики нападів стенокардії.Препарат призначають як монотерапевтичний засіб або в комбінації з іншимиліками.
Спосіб застосування та дози. Триметазидин приймають внутрішньо під часїжи - по 1 таблетці 2-3 рази на добу (40-60 мг).
Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, досягнутого терапевтичного ефекту і чутливості до компонентів.
Застосування препарату для лікування хворих похилого віку не потребуєкорекції доз.
Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре,проте при індивідуальній підвищеній чутливості до триметазидину можливийрозвиток небажаних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання).
Протипоказання. Триметазидин протипоказаний при індивідуальнійчутливості до будь-якого з компонентів препарату.
Передозування.
Дотеперповідомлень щодо передозування препарату не надходило.
Особливості застосування.
Застосування препарату в періодивагітності та лактації
Впливтриметазидину на репродуктивну функцію не досліджений, тому питання щодопризначення препарату вагітним жінкам доцільно вирішувати з урахуваннямспіввідношення необхідності лікування для матері та потенційної небезпеки дляплода.
Невідомо, чививодиться триметазидин з грудним молоком, тому рекомендується припинитигодування груддю відразу після початку призначення препарату.
Вплив на здатність до керуванняавтомобілем та роботи з механічними пристроями
Утерапевтичних дозах триметазидин не впливає на здатність керуватиавтотранспортом та працювати з іншими потенційно небезпечними механічнимипристроями.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія триметазидину з іншими лікарськимизасобами не досліджена.
Умови та термін зберігання. Зберігати у темному, недоступному для дітеймісці, при температурі не вище 250С. Термін придатності - 3 роки.
Не застосовуйтепрепарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.