ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату:
ЛОРАТАДИН
(Loratadine)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Loratadine;8-хлор-6,11-дегідро-11-[(етоксикарбоніл-4-піперидилідин]-SH-бензо[5,6]циклогепта[1,2-b]піридин;
основніфізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскою поверхнею і фаскою;
склад: однатаблетка містить лоратадину 0,01 г;
допоміжні речовини – лактоза, крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, кальцій стеариновокислий.
Форма випуску.Таблетки.
Фармакологічна група. Антигістамінніпрепарати. ATC R06A X13.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Лоратадин є довгодіючим протиалергічним препаратом –специфічним блокатором Н1-гістамінових рецепторів, який попереджаєрозвиток та полегшує перебіг алергічних реакцій. Має протиалергічну,протисвербіжну, протиексудативну дію. Зменшує проникність капілярів, попереджуєрозвиток набряку тканин, знімає спазми гладкої мускулатури. Швидко, через 30хвилин, усуває симптоми алергії і діє протягом 24 годин. Не викликає звикання.Препарат не посилює ефект алкоголю, седативний та інші ефекти відносноцентральної нервової системи при його застосуванні відсутні.
Фармакокінетика. Після внутрішнього вживання швидко абсорбується ізшлунково-кишкового тракту. Пік концентрації в плазмі крові утворюється через1,3 години для Лоратадину і через 2,5 години для його активних метаболітів.Препарат не проникає через гематоенцефалічний бар΄єр. Періоднапіввиведення для Лоратадину становить 8,4 години, а длядезкарбоетоксилоратадину – 28 годин. Виводиться із сечею у вигляді активнихметаболітів. Різні метаболіти Лоратадину виділяються із сечею та калом.
Показання для застосування. Лоратадин призначають при різних алергічних захворюваннях–кропив’янці, набряку Квінке, сироватковій хворобі, алергічному риніті,кон΄юнктивіті, дерматиті, неінфекційно-алергічній формі бронхіальноїастми, медикаментозній алергії. Усуває симптоми, викликані застосуваннямлібераторів гістаміну (псевдоалергічні синдроми), а також алергічні реакції наукуси комах.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшим 12 років призначають внутрішньо по 1 таблетці(10 мг) Лоратадину 1 раз на день. Дітям віком від 2 до 12 років призначають:при масі тіла до 30 кг – по 1/2 таблетки, при масі тіла понад 30 кг – по 1таблетці 1 раз на день.
Курс лікування – від 10 до 15 днів. В окремих випадках курс лікуваннявстановлюють індивідуально (від 1 до 28 днів).
Побічна дія. Дужерідко препарат викликає блювання і сухість у роті.
Протипоказання.Підвищена чутливість до Лоратадину, період годування груддю. Дітям віком до 2років бажано призначати Лоратадин в іншій лікарській формі.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з еритроміцином,кетоконазолом, циметидином підвищується концентрація Лоратадину в крові.Лоратадин знижує концентрацію еритроміцину в крові на 15 %.
Передозування. Призастосуванні препарату в підвищених дозах можуть спостерігатися тахікардія,сонливість, головний біль.
Особливості застосування. Під час вагітності Лоратадин застосовують лише в тому разі, колиочікуваний терапевтичний ефект перевищує можливий негативний вплив на плід тадитину.
У деяких хворих можливий розвиток дозозалежного седативного ефекту.
Умови та терміни зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі невище + 25 °С. Термін придатності - 2 роки.