ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ЛОРАТАДИН-СТОМА
(LORATADINE-STOMA)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Loratadinе; етиловий ефір 4-(8-хлор-5,6-дигідро-11Н-бензо-[5,6] циклогепта-[1,2 В]- піридин-11-імден)- піперидин карбонової кислоти;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, без запаху, гіркуваті на смак, з плоскоюповерхнею, з рискою та фаскою;
склад: 1 таблетка містить лоратадину 0,01 г;
допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, магніюстеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична группа. Антигістамінні засіби для системного застосування.Код АТС R06АХ13.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Лоратадин - протиалергічний лікарський засібтривалої дії; специфічний блокатор Н1 - гістамінових рецепторів.Швидко, через 30 хвилин, усуває симптоми алергії, діє протягом 24 годин. Неспричинює звикання. Препарат не проникає через гематоенцефалічний бар’єр; седативніта інші ефекти з боку ЦНС при його застосуванні відсутні.
Тератогенного, гонадотоксичного, мутагенного ефектів лоратадину невиявлено.
Фармакокінетика. Післяперорального застосування швидко всмоктується із ШКТ і метаболізується впечінці. Сmax лоратадину досягається через 1-1,3 години, основногоактивного метаболіту (декарбоетоксилоратадину) – через 2,5 години.
Період напіввиведення лоратадину – 8,4 години (від 3 до 20 год),декарбоетоксилоратадину – 28 години (від 8,8 до 92 год). Виводиться у вигляді
метаболітів протягом 24 години – 27 % із сечею, протягом 10 днів – 80 %із сечею та фекаліями в рівних кількостях.
Показання для застосування. Призначають при різноманітних алергічнихзахворюваннях – сінній пропасниці, набряку Квінке, кропив’янка, сироватковійхворобі, алергічному риніті, кон’юнктивіті, дерматиті, неінфекційно-алергічнійформі бронхіальної астми, при лікарській алергії.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначаютьвнутрішньо, по 1 таблетці (10 мг), 1 раз на добу. Дітям у віці від 2 до 12років призначають: при масі тіла менше 30 кг – ½ таблетки; при масі тілабільше 30 кг – по 1 таблетці, 1 раз на добу.
Курс лікування - від 1 до 14 днів. В окремих випадках курс лікуваннявстановлюють індивідуально (від 1 до 28 днів).
Побічна дія. В поодиноких випадках спричинює блювання тасухість у роті.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, дитячий вік до 2років, лактація.
Передозування. Можливий розвиток сонливості, тахікардії, головногоболю. При передозуванні слід викликати блювання, потім промити шлунок зподальшим застосуванням активованого вугілля. Лікування симптоматичне тапідтримуюче.
Особливості застосування. Застосування Лоратадину у період вагітності небажано.Препарат виділяється з грудним молоком, тому при застосуванні Лоратадину уперіод лактації слід припинити грудне годування.
Лоратадин не впливає на координовану розумовомоторну діяльність, не маєседативного ефекту і, таким чином, зручний для пацієнтів, які виконуютькваліфіковану роботу та керують автомобілем.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні зкетоконазолом, еритроміцином, циметидином відмічається підвищення концентраціїЛоратадину у плазмі крові без будь-яких клінічних проявів. Не потенціює діюалкоголю.
Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати у недоступному для дітей,сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 250С.
Термін придатності – 2 роки.