ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
ОСПАМОКС
(OSPAMOX®)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: амоксицилін;
основні фізико-хімічні властивості: білі або жовтуваті гранули з фруктовим запахом,солодкі, з гіркуватим присмаком;
склад: 5 мл суспензії (одна мірна ложка) містять 0.1478 г амоксицилінутригідрату, що відповідає 125 мг амоксициліну, або 0.287 г амоксицилінутригідрату, що відповідає 250 мг амоксициліну;
допоміжні речовини: пасифлоровий ароматизатор, сахарин-натрій,малиновий ароматизатор, симетикон, суничний ароматизатор, тринатрію цитратбезводний, гуаран (камедь), натрію бензоат, сахароза.
Форма випуску. Гранули для приготування суспензії.
Фармакотерапевтична група. Бета-лактамні антибіотики, пеніциліни. Код АТС –J01C A04.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амоксицилін - ценапівсинтетичний амінопеніциліновий антибіотик широкого спектра дії дляперорального прийому. Амоксицилін пригнічує синтез клітинної стінки бактерій.Завдяки широкому спектру дії, препарат високоактивний щодо грамнегативних тагрампозитивних мікроорганізмів: Escherichia coli, Proteus mirabilis, Salmonellaspp., Shigella spp., Campilobacter spp., Haemophilus influenzae, Bordetellapertussis, лептоспір, хламідій, Streptococcus pneumoniae, стрептококів груп A,B, C, G, H, I, M; Staphylococcus spp. та Neisseria spp., що не продукуютьпеніциліназу, Erysipelothrix rhysiopathiae, Corynebacterium spp., Bacillusanthracis, актиноміцет, стрептобацил, Spirillum minus, Pasteurella multocida,лістерій, спірохет, а також різних анаеробних мікроорганізмів (у тому числіпептококів, пептострептококів, клостридій та фузобактерій).
Фармакокінетика. Всмоктування амоксициліну не залежить від прийому їжі.Препарат майже повністю всмоктується в тонкому кишечнику. Пік концентрації усироватці досягається через 1-2 години після прийому препарату. Амоксициліндобре розподіляється у тканинах та рідинах організму, включаючи мокроту тагнійний бронхіальний секрет. При нормальному функціонуванні печінки,спостерігається висока концентрація препарату у жовчі. Період напіввиведенняамоксициліну складає 1-2 години. Препарат виводиться переважно нирками. Більшачастина виводиться з сечею в активній формі.
Показання для застосування.
Інфекції, спричинені амоксицилін-чутливимимікроорганізмами: гострі інфекції дихальних шляхів; інфекції вуха, носа тагорла; інфекції сечостатевих органів; гінекологічні інфекції; інфекції шкіри там’яких тканин; інфекції шлунково-кишкового тракту.
Спосіб застосування та дози.
Препарат приймають внутрішньо, запиваючи великою кількістю рідини. Дозупрепарату встановлюють індивідуально, залежно від локалізації інфекційногопроцесу. Дітям віком до 1 року призначають по 1 мірній ложці (5 мл) суспензії125 мг/5 мл двічі на добу; дітям віком від 1 до 3 років – по 1 мірній ложці 250мг/5 мл двічі на добу; від 3 до 6 років – по 1-1,5 мірної ложки 250 мг/5 млдвічі на добу; від 6 до 10 років – по 2 мірні ложки 250 мг/5 мл двічі на добу.
Лікування слід проводити ще 2-5 днів після зникнення клінічнихсимптомів. Для попередження ускладнень стрептококових інфекцій, препарат слідприймати щонайменше 10 днів. При тяжких захворюваннях добові дози можуть бутизбільшені до 100 мг/кг на добу.
Для профілактики ендокардиту при екстракції зубів за 1 годину довтручання призначають 1500 – 2000 мг препарату, повторну дозу у разінеобхідності приймають через 8-9 годин; у дітей дозу Оспамоксу слід знизитивдвічі.
Для приготування суспензії слід наповнити флакон питною водою дополовини, ретельно збовтати і долити водою до кільцевої відмітки. Передприйомом суспензію добре збовтати.
Побічна дія.
Зрідка можуть спостерігатися тимчасові побічні реакції, переважно збоку шлунково-кишкового тракту (нудота, послаблення стулу), однак, завдякишвидкому всмоктуванню ОСПАМОКСу, вони зустрічаються набагато рідше, ніж привживанні ампіциліну. При виникненні діареї на фоні прийому препарату, слідврахувати можливість розвитку псевдомембранозного коліту. В поодиноких випадкахрозвиваються реакції гіперчутливості, що, як правило, протікають легко тазникають протягом декількох днів. Подібно до інших пеніцилінів, амоксицилін увиключно рідких випадках може викликати системні реакції (в т.ч. анафілактичнийшок).
Протипоказання.
Відома або можлива гіперчутливість до пеніцилінів. У хворих зпідвищеною чутливістю до цефалоспоринів слід враховувати можливість перехресноїалергії. Недоцільно призначати препарат хворим на мононуклеоз та лімфолейкоз.При захворюваннях, що супроводжуються діареєю та блюванням, не слідвикористовувати ОСПАМОКС із-за можливого порушеного всмоктування.
Передозування. Увипадку застосування занадто великих доз препарату, рекомендується провестигемодіаліз.
Особливостізастосування. Слід з обережністю застосовувати ОСПАМОКС хворим наалергічний діатез та сінну лихоманку в анамнезі.
Призначаючи препарат хворим на цукровий діабет, слідпам''ятати, що гранули ОСПАМОКСу для приготування суспензії містять цукор.Вагітність та період лактації. Дані про можливу ембріотоксичну, тератогенну абомутагенну дію при прийомі ОСПАМОКСу під час вагітності відсутні. Однакнеобхідно пам’ятати, що ОСПАМОКС потрапляє в грудне молоко.
Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Враховуючи те, що ОСПАМОКС діє тількина бактерії, що розмножуються, не слід поєднувати його з бактеріостатичнимиантибіотиками, наприклад, тетрациклінами та хлорамфеніколом. При наявностіпозитивних тестів на чутливість можна використовувати комбінації з іншимибактерицидними антибіотиками (цефалоспорини, аміноглікозиди). Одночаснезастосування антацидів знижує всмоктуваність ОСПАМОКСу. Подібно до іншихантибіотиків ОСПАМОКС в поодиноких випадках може знижуватиактивність оральних контрацептивів.
Умови та термін зберігання.
Зберігати в захищеному від світла, сухому та недоступному длядітей місці, при температурі не вище 25оС. Готовусуспензію слід зберігати при температурі нижче 25оС не більше 14діб.
Термін придатності – 3 роки.