ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
МЕТРОГІЛ®
(METROGYL®)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: метронідазол;1-(b-оксіетил)-2-метил-5-нітроімідазол;
основні фізико-хімічні властивості:одноріднийгель від безбарвного до жовтого кольору;
склад: 1 г гелю містить метронідазолу 10 мг;
допоміжні речовини: пропілгідроксибензоат,метилгідроксибензоат, пропіленгліколь, карбомер-940, динатрію едетат, натріюгідроксид, вода очищена.
Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Хіміотерапевтичні засоби для місцевогозастосування.
Код АТС D06B X01
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Метронідазол −антипротозойний і антибактеріальний (широкого спектра дії) засіб. Виявляєефективність щодо Trichomonas vaginalis, Giardia intestinalis, Entamoebahistolytica, Lamblia, а також до облігатних анаеробів − Bacteroides spp.(B.fragilis, B.distasonis, B.thetaiotaomicron, B.vulgatus), Fusobacterium spp.,Clostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp. Аеробнімікроорганізми до метронідазолу не чутливі.
Механізм дії полягає в біохімічному відновленні5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнамианаеробних мікроорганізмів і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупаметронідазолу взаємодіє з ДНК мікроорганізмів, що призводить до їх загибелі.
При наявності змішаної флори (аеробні та анаеробнібактерії) метронідазол діє синергічно з антибіотиками, ефективними протизвичайних аеробних мікроорганізмів.
Сам по собі метронідазол не чинить прямої дії нааероби і факультативні анаероби. Не викликає системної дії.
Фармакокінетика. Не вивчалась.
Показання для застосування. Місцеве лікування запалених папул, пустул, атакож червоних і звичайних вугрів.
У складі комплексної терапії при лікуванніінфікованих трофічних виразок ніг, викликаних діабетом та хронічною венозноюнедостатністю.
Спосіб застосування та дози. Тільки для зовнішнього застосування!
На уражену ділянку, після їїочищення, наносять тонкий шар гелю Метрогіл® . Наносять гель двічіна добу: вранці і ввечері. Тривалість курсу лікування 4 тижні.
Помітне покращання настає через 9днів лікування. Значний терапевтичний ефект спостерігається, як правило, через3 тижні лікування.
Побічна дія. При застосуванні Метрогіл® гелю можутьспостерігатися тимчасове почервоніння, легка сухість, печіння і подразненняшкіри.
Якщо гель наносити близько до очей, може виникнути сльозотеча.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до метронідазолу, інших нітроімідазольнихпохідних та будь-яких компонентів препарату;
I триместр вагітності;
лактація.
Передозування. Повідомлень немає.
Особливості застосування.
Уникати потрапляння препарату в очі! Не слід наносити гель на ділянки,що розташовані близько до очей. Уражену ділянку слід очистити перед нанесеннямгелю Метрогіл®. Після нанесення препарату можна використовуватикосметичні засоби.
При звичайних вуграх застосування гелю Метрогіл® слідкомбінувати з прийомом антибіотика всередину.
При нанесенні на велику площу поверхні шкіри або в разі тривалоговикористання гелю Метрогіл® існує можливість всмоктуванняметронідазолу і розвитку системних побічних ефектів. Тому препарат слідобережно призначати хворим з порушеннями функції системи кровотворення.
Вагітність і лактація. При застосуванні внутрішньометронідазол проникає крізь плацентарний бар’єр і виділяється в грудне молоко вдосить значних концентраціях.
Тому, не зважаючи на те що в разі місцевогозастосування концентрація метронідазолу в крові набагато нижча, Метрогіл®гель протипоказаний вагітним у першому триместрі вагітності, а в II і IIIтриместрах він може призначатися тільки у разі крайньої необхідності. В разінеобхідності застосування Метрогіл® гелю в період лактації слідвирішувати питання про припинення годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні взаємодія ліківмалоймовірна. Проте про неї слід пам’ятати, призначаючи гель Метрогіл®хворим, які лікуються антикоагулянтами, оскільки метронідазол може підсилюватиантикоагулянтний ефект кумарину та варфарину, що призводить до подовженняпротромбінового часу.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0Св сухому, недоступному для дітей місці. Не заморожувати.
Термін придатності – 3 роки.