ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ХУМОДАР® К25 100
(HUMОDARUM К25 100)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: insulin human;
основні фізико-хімічні властивості: нейтральна суспензія білого кольору;
склад: 1 мл ін’єкційної суспензії містить 100 МО інсулінулюдини напівсинтетичного (25% інсуліну в розчині, 75% кристалічногопротамін-інсуліну);
допоміжні речовини: протамін сульфат, м-крезол та фенол як консервуючізасоби, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, натрію фосфат однозаміщений,натрію хлорид, цинку хлорид, гліцерин.
Форма випуску. Суспензія для ін''єкцій.
Фармакотерапевтична група. протидіабетичні засоби. Комбінації інсулінівкороткої та середньої тривалості дії. Код АТС А10АС01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат інсуліну ідентичний за своєю структуроюінсуліну людини. активнадіюча речовина препарату – інсулін людини напівсинтетичний. Належить доінсулінів пролонгованої дії. Забезпечує зниження вмісту глюкози у крові,посилює її засвоєння тканинами, ліпогенез, глікогенез, синтез білка, знижуєшвидкість продукування глюкози печінкою. Особливості препарату – швидкийпочаток та подовжена тривалість дії.
Фармакокінетика. Хумодар Р® К25 100характеризується швидким початком та середньою тривалістю дії. Дія препаратупочинається через 30 - 45 хв після введення, максимальний ефект настаєчерез 1 - 3 години, тривалість дії становить 12 - 16 годин. Вищезазначенатривалість дії препарату приблизна, вона залежить від дози Хумодару Р®К25 100 та від індивідуальних особливостей пацієнта.
Показання для застосування. Цукровий діабет.
Спосіб застосування тадози. Дозата час ін''єкції встановлюються лікарем в індивідуальному порядку, залежно відстану обміну речовин. При підборі дози інсуліну для дорослихпропонується починати з разових доз в інтервалі від 8 до 24 одиниць. У дитячомувіці та при підвищеній чутливості до інсуліну застосовують дози менше 8одиниць. При зниженні чутливості до інсуліну ефективна доза може перевищувати24 одиниці. Разова доза не повинна перевищувати 40 одиниць.
Картридж з препаратом потрібноперед використанням для перемішування покатати 10 разів між долонями і 10 разівперевернути на 1800. Перед тим як вставити картридж у шприц-ручку,необхідно перевірити однорідність суспензії в ньому і, якщо буде потрібно,повторити процедуру ще раз, як описано вище. Препарат повинен виглядатирівномірно мутним чи молочним після перемішування.
Хумодар Р® К25 100 вводитьсяза 30 - 45 хвилин до прийому їжі підшкірно або внутрішньом''язово. Місце уколуслід змінювати для кожної ін''єкції.
Перехід з інших препаратів інсулінуможе проводитися тільки під контролем лікаря. Призначень лікаря (добоведозування інсуліну, дієта та фізична активність) хворий повинен дотримуватисьретельно.
Побічна дія. Гіпоглікемія є найчастішимускладненням при лікуванні інсуліном і в тяжких випадках може призвести довтрати свідомості, а інколи загрожувати життю. Гіпоглікемія характеризуєтьсязниженням рівня цукру нижче 50 або 40 мг/дл. Кожен пацієнт, що страждає надіабет та отримує інсулін, повинен добре знати свої відчуття, які є ознакоюзниження рівня цукру в крові.
На початку лікування інсуліном можуть виникнутизміни вигляду шкіри в місці ін''єкції, короткочасні накопичення рідини втканинах (транзиторний набряк), а також короткочасні зміни гостроти зору. Ціускладнення зникають самі собою в ході подальшого лікування.
У ділянці ін''єкції в окремих випадках може виникнутиатрофія або гіпертрофія жирової тканини. Постійна зміна місця ін''єкції дозволяєзменшити ці явища або зовсім їх уникнути. Рідко виникають алергічні реакції напрепарат. В місці ін''єкції може виникнути легке почервоніння шкіри, яке зникаєсаме собою в ході подальшого лікування. У випадку розвитку значної еритеми, якасупроводжується свербежем і появою пухирів, що швидко поширюються за межі зониін''єкції, а також інших тяжких реакцій непереносимості компонентів препаратуналежить повідомити лікаря, оскільки в деяких випадках такі реакції можутьзагрожувати життю. Лікар вирішує, який захід слід вжити.
У разі неадекватного підбору дози чи змінипрепарату, а також у разі нерегулярного застосування цього лікарського засобучи нерегулярного прийому їжі можливі надмірні коливання рівня цукру в крові, упершу чергу в бік зниження, які послаблюють здатність до активної участі вдорожньому русі та керуванні технікою. Це стосується початкового періодулікування, а також одночасної дії алкоголю або лікарських засобів, які діють нацентральну нервову систему (див. "Взаємодія з іншими лікарськимизасобами").
У період вагітності слід враховувати зміни потребидо інсуліну. Безпосередньо після пологів потреба до інсуліну різко знижується,що підвищує можливість виникнення гіпоглікемій. Під час годування немовлятиможе виникнути потреба в корекції дози інсуліну або дієти.
Протипоказання. Тяжка алергія негайного типу до інсуліну. Алергіядо компонентів препарату.
Передозування. До передозування можуть призвести: абсолютнепередозування інсуліну, зміна препарату, пропуск прийому їжі, блювання,проноси, фізичне навантаження, захворювання, які викликають зниження потреби вінсуліні (хвороби нирок та печінки, гіпофункція кори надниркових залоз,гіпофізу або щитовидної залози), зміна місця ін''єкції (наприклад, шкіра живота,передпліччя, стегна), а також взаємодія інсуліну з іншими засобами, щопризводять до різкого зниження рівня цукру в крові. Якщо пацієнт, який страждаєна діабет, помічає в себе ознаки гіпоглікемії, він може самостійно уникнутицього стану шляхом прийому глюкози або цукру (краще у вигляді розчину) або їжі,яка вміщує велику кількість цукру чи вуглеводів. Для цієї мети слід постійномати при собі не менше 20 г глюкози (виноградного цукру). Якщо зниження рівняцукру не може бути негайно усунуте, необхідно терміново викликати лікаря.Особливої небезпеки зазнають пацієнти, які мають порушення мозкового кровообігута хворі, у яких окрім діабету, є також виражена коронарна хвороба серця.
При тяжких станах, обумовлених зниженням рівня цукрув крові, потрібне внутрішньовенне введення глюкози, яке здійснюється лікарем,або внутрішньом''язова ін’єкція глюкагону. Якщо пацієнт після цього зновуздатний до самостійної активності, йому слід поїсти.
Особливості застосування. Перед першим застосуваннямХумодар Р® К25 100 необхідно клінічно проконтролюватипереносимість препарату шляхом внутрішньошкірного тесту.
Хумодар Р® К25 100 ЗАБОРОНЯЄТЬСЯвводити внутрішньовенно! У разі невірного підбору чи зміни препарату, а також уразі нерегулярного прийому їжі, нерівномірного фізичного навантаження можливінадмірні коливання рівня цукру в крові, в першу чергу, в бік зниження,внаслідок чого послаблюється здатність керувати автомобілем та працювати зточними механізмами. Це стосується, здебільшого, початкового періоду лікування,а також одночасної дії алкоголю або лікарських засобів, які діють на центральнунервову систему (див. "Взаємодія з іншими лікарськими засобами").
Не можна користуватися картриджем, якщо післяперемішування не утворюється рівномірна біла суспензія. Не можна користуватисякартриджем з препаратом, якщо після перемішування в ньому плавають біліпластівці чи на дні або стінках картриджа видний білий наліт у виглядізамерзлої маси. Картридж не пристосований для нового заповнення або длязмішування з іншими препаратами і інсулінами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Додаткове призначення інших лікарськихзасобів може посилити або послабити дію інсуліну на рівень цукру в крові.
Посилення дії інсуліну можливо у разі одночасногопризначення інгібіторів МАО, неселективних бета-адреноблокаторів,сульфаніамідів, анаболічних стероїдів, тетрациклінів, клофібрату,циклофосфаміду, фенфлураміну, препаратів, що вміщують етанол.
Послаблення дії інсуліну можливе під час одночасногопризначення з хлорпротиксеном, діазоксидом, гормональними засобами длязапобігання вагітності, сечогінними засобами (салуретиками), гепарином,ізоніазидом, кортикостероїдами, літію карбонатом, нікотиновою кислотою,фенолфталеїном, похідними фенотіазину, фенітоїном, гормонами щитовидної залози,симпатикоміметичними засобами, а також трициклічними антидепресантами.
У хворих, які одночасно отримують інсулін іклонідин, резерпін або саліцилати, можуть виникнути як послаблення, так іпосилення дії інсуліну.
Вживання алкоголю може призвести до небезпечногозниження рівня цукру в крові.
Умови та термін зберігання. зберігати при температурі від + 2оСдо + 8оС. Не допускати заморожування, уникати прямого контактукартриджа з морозильним відділенням або накопичувачем холоду.
Препарат не можна застосовувати після закінченнятерміну придатності, вказаного на упаковці.
Термін придатності - 2 роки.
Зберігати в недоступних для дітей місцях!