ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
КЛЕРИМЕД 250/500
(KLERIMED 250/500)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: clarithromycin, 6-О-метилеритроміцин;
основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі довгасті, з лінією розлому (по 250мг) або овальні (по 500 мг) таблетки, вкриті оболонкою жовтого кольору;
склад: 1 таблетка містить кларитроміцину 250 мг або 500 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза,кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний, повідон, тальк, магнію стеарат,гіпромелоза, пропіленгліколь, сорбітану моноолеат, кислота сорбінова, титанудіоксид, гідроксипропілцелюлоза, ароматизатор сухий ванільний, лак хіноліновийжовтий.
Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування. Код АТС J01F A09.
Фармакологічні властивості. Антибіотик групи макролідів. Кларитроміцинвиявляє антибактеріальну дію шляхом пригнічення білкового синтезу за рахунокзв’язування з 5ОS рибосомою субстанцією чутливих бактерій. Препарат проявляєвисоку активність відносно широкого спектру грампозитивних та грамнегативнихмікроорганізмів: Streptococcus agalactiae, Streptococcus pyogenes,Streptococcus viridians, Streptococcus pneumoniae, Haemophylus influenzae,Haemophylus parainfluenzae, Neisseria gonorrhoeae, Listeria monocytogenes,Legionella pneumophilia, Mycoplasma pneumoniae, Campilobacter pylori,Campilobacter jejuni, Chlamidia trachomatis, Branchamella callaechalis,Bordetelia pertussis, Staphylococcus aureus, Clostridium perfringens,Peptococcus niger, Propionibacterium acnes, Mycobacterium avium, Mycobacteriumchelonae, Mycobacterium fortuitum, Mycobacterium intracellueare, Mycobacteriumkansaii, Mycobacterium leprae. Нечутливі до кларитроміцину: Enterobacteriaceaeта штами Pseudomonas.
Кларитроміцин швидко і добре всмоктується після перорального прийому.Прийом їжі суттєво не впливає на біодоступність препарату. Після всмоктуваннякларитроміцин швидко проникає в тканини організму. Концентрація кларитроміцинув тканинах у декілька разів більша, ніж у плазмі. У терапевтичних дозах вінзв’язується з білками плазми на 80 %. Період напіввиведення залежить відприйнятої дози препарату і складає 5 – 7 годин. Кларитроміцин метаболізується впечінці. Основним його метаболітом є 14-гідрокси-N-десметил-кларитроміцин.Видаляється з організму з сечею 15 – 36 % незміненого препарату і 10 % – 15 % увигляді метаболіту. Більшість залишку дози видаляється з фекаліями (52 %),переважно з жовчю. Проходить через плацентарний бар’єр.
Показання. Інфекції, викликані чутливими до кларитроміцину мікроорганізмами:інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів (ларингіт, фарингіт, тонзиліт,синусит, бронхіт, бактеріальна пневмонія); інфекції шкіри та м''яких тканин(фолікуліт, фурункульоз, імпетіго, інфекція при пораненні); інфекціїсечостатевого тракту та інші інфекції, викликані Mycobacterium avium, Chlamydiatrachomatis, Helicobacter pylori, Ureaplasma urealyticum.
Спосіб застосування та дози. Дозування та тривалість лікування визначаєлікар залежно від перебігу хвороб. Звичайна доза для дорослих і дітей,старших 12 років, становить 250 мг двічі на добу протягом 7 днів. У разі тяжкихінфекцій ця доза може бути збільшена до 500 мг двічі на добу протягом 14 днів.У хворих з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менше ніж 30мл/хв.) дозу препарату необхідно знизити вдвічі і тривалість лікування неповинна перевищувати 14 днів.
Побічна дія. Клеримед звичайно добре переноситься. Іноді буваютьбіль у животі, нудота, диспепсія, пронос, стоматит, блювання, головний біль,запаморочення, безсоння, нічні кошмари, шкірні висипання, збільшення рівняпечінкових ферментів (після завершення лікування показники нормалізуються).
Протипоказання. Підвищена чутливість до Клеримеду або іншихмакролідних антибіотиків, період вагітності та лактації, тяжка печінкованедостатність. Не слід призначати препарат дітям до 12 років.
Передозування. При передозуванні можливі порушення системитравлення (нудота, блювання, пронос). Рекомендується: швидко промити шлунок тапризначити симптоматичну терапію. Препарат не виводиться з організму задопомогою гемодіалізу або перитоніального діалізу.
Особливості застосування. З обережністю слід призначати хворим з ураженнямфункції печінки та нирок. При тривалому або повторному застосуванні Клеримедувнаслідок збільшення кількості несприятливих бактерій або грибів можливийрозвиток суперінфекції. В такому разі прийом Клеримеду слід припинити ізамінити відповідною терапією. Можливий розвиток резистентності Н. Pylori докларитроміцину.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі з препаратами, якіметаболізуються системою цитохрома Р-450, таких, як циклоспорин, дизопірамід,алкалоїди спорин''ї, ловастатин, мідазолам, фенітоін, триазолам, варфарин,можуть збільшуватися плазмені рівні цих препаратів. Також можливе збільшенняплазмених рівнів теофіліну та карбамазепіну при одночасному прийомі зКлеримедом. Тому хворі, які приймають лікарські препарати в таких комбінаціях,повинні перебувати під клінічним наглядом; у разі необхідності слід змінитисхему лікування.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при кімнатній температурі.
Термін придатності – 3 роки.