ІНСТРУКЦІЯ
для медичногозастосування препарату
ЗИТРОЛІД
(zitroLiD)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: azithromycin; 4-деоксо-9а-аза-9а-метил-9а-гомоеритроміцин А;
основні фізико-хімічні властивості: капсули№ 0 з білим корпусом та жовто-оранжевою кришечкою, вміст - порошок білого абобілого з кремовим відтінком кольору;
склад: 1 капсула містить азитроміцину 0,25 г;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування.Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Код АТС J01F A10.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Зитролід - антибіотик широкого спектра дії. Пристворенні в осередку запалення високих концентрацій має бактерицидну дію.
До азитроміцину чутливі коки: Streptococcuspneumoniae, St. pyogenes, St. agalactiae, стрептококи груп CF і G,Staphylococcus aureus, St. viridans, Haemophilus influenzae, Moraxellacatarrhalis, Bordetella pertussis, B. parapertussis, Legionella pneumophila, Y.ducrei, Campilobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis;декотрі анаеробні мікроорганізми: Bacteroids bivius, Clostridiuv perfrigens,Peptostreptococcus spp.; а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasva pneumoniae,Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Borrelia burgdorferi. Азитроміцинне є активним відносно грампозитивних бактерій, стійких до еритроміцину.
Фармакокінетика. Всмоктується швидко. Вживання їжі знижує абсорбціюазитроміцину. Швидко розподіляється в усьому організму. Біодоступністьстановить 37%. Азитроміцин зберігається у бактерицидних концентраціях восередку запалення протягом 5 - 7 днів після прийому останньої дози, що й даєможливість розробити короткі (3-денні та 5-денні) курси лікування.
Виведення азитроміцину з плазми крові відбувається вдва етапи: період напіввиведення тривалий, що дозволяє застосовувати препарат 1раз на добу.
Показання для застосування. Інфекції верхніх відділів дихальних шляхіві ЛОР-органів: ангіна, синусит, тонзиліт, запалення середнього вуха, скарлатина,а також інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (бактеріальні та атиповіпневмонії, бронхіт), інфекції шкіри і м''яких тканин (бешиха, імпетиго),інфекції урогенітального тракту, хвороба Лайма. Захворювання шлунка ідванадцятипалої кишки, асоційовані з Heliсobacter рylori.
Спосіб застосування та дози. Препарат слід приймати за 1 год до абочерез 2 год після вживання їжі.
Препарат застосовують 1 раз на добу. Стандартнатерапевтична доза для дрослих - 1,5 г на курс. При інфекціях дихальних шляхів,шкіри і м’яких тканин – дорослим 500 мг/на добу протягом 3 днів. Принеускладненому уретриті - дорослим одноразово 1 г. У разі пропуску прийому 1дози препарату пропущену дозу слід прийняти якомога швидше, а наступні - зперервою у 24 год.
Побічна дія. Можливі нудота, діарея, біль у животі, рідкоблювання, метеоризм, транзиторне підвищення активності ферментів печінки; вокремих випадках можливий висипання.
Протипоказання. Підвищена чутливість до антибіотиків групимакролідів; тяжкі порушення функції печінки й нирок; вагітність; годуваннягруддю (на період лікування припиняють); вік до 12 років.
Передозування. Дані про передозування відсутні.
Особливості застосування. Препарат слід приймати не раніше, як за 1год до або через 2 год після вживання їжі або приймання антацидів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Азитроміцин підсилює дію алкалоїдів ріжків,дигідроерготаміну. Антациди, етанол, їжа - уповільнюють і знижують абсорбціюпрепарату. При одночасному застосовуванні азитроміцину з циклосерином,непрямими антикоагулянтами, метилпреднізолоном, фелодипіном, антикоагулянтамикумаринового ряду - підсилюється токсичність перелічених лікарських засобів.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, притемпературі від 15°С до 25°С. Термін придатності -2 роки.