ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
АМБРОКСОЛУ ГІДРОХЛОРИД
(AMBROXOLHYDROCHLORIDE)
Загальна характеристика:
міжнародна і хімічна назви: Ambroxol;транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил) аміно] – циклогексанолу гідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості:таблеткибілого або білого з жовтуватим відтінком кольору;
склад: 1 таблетка містить амброксолугідрохлориду 0,03 г (30 мг);
допоміжні речовини – лактози моногідрат, целюлозамікрокристалічна, аеросил, кальцію стеарат, крохмаль картопляний.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засоби що застосовують прикашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС R05C B06.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препаратздійснює виражені муколітичні (секретолітичні) та відхаркувальні ефекти, маєслабку протикашльову дію. Стимулює утворення сурфактанту, нормалізує реологічніпоказники мокротиння і порушену бронхолегеневу секрецію, зменшує в’язкість іадгезивність мокротиння, збільшує мукоциліарний транспорт, полегшуючи виведеннямокротиння з бронхів.
Фармакокінетика. При пероральному прийомі амброксолшвидко і повністю абсорбується в травному тракті, добре проникає в тканини,особливо в слизову оболонку бронхів і легеневу тканину. Максимальна концентраціяв плазмі крові досягається через 1-1,5 години після прийому. Біодоступністьскладає 70-80 %. Період напіввиведення амброксолу тривалий (8-10 годин).Проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри, виділяється з грудниммолоком. Метаболізується в печінці шляхом кон’югації з утворенням неактивнихметаболітів. Виводиться, в основному, нирками.
Показання до застосування. Як симптоматичне лікуванняпри гострих і хронічних захворюваннях органів дихання, що супроводжуютьсяутворенням в’язкого та важковідокремлюваного мокротиння: гострий бронхіт,хронічний бронхіт у стадії загострення, трахеїт, ларингіт, фарингіт;бронхіальна астма, пневмонія, муковісцидоз, бронхоектатична хвороба. Препаратзастосовують також для профілактики застійних явищ у бронхолегеневій системіпісля великих оперативних втручань, травм.
Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим і дітям старше 12років по 1 таблетці (30 мг) 2-3 рази на добу (в особливо тяжких випадках добовадоза може бути збільшена до 180 мг). Дітям віком 5-12 років – по ½таблетки (15 мг) 2-3 рази на добу, 3-5 років – по ¼ таблетки (7,5 мг) 3рази на добу. Дітям до 3 років рекомендується інша лікарська форма. Препаратзастосовують під час або після їжі, запиваючи невеликою кількістю води.
Тривалістькурсу терапії визначається індивідуально залежно від ефективності терапії і, якправило, складає 10-14 днів.
Побічна дія. Рідко можлива печія, диспепсія, нудота, блювання, алергійніреакції (шкірні висипання, кропив’янка, ангіневротичний набряк).
Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка ідванадцятипалої кишки, судоми будь-якої етіології, 1 триместр вагітності,період лактації, підвищена чутливість до компонентів препарату, діти до 3років.
Передозування. Симптоми: нудота, блювання,біль у епігастральній області. Лікування симптоматичне.
Особливості застосування. При лікуванні необхіднододатково приймати достатню кількість рідини, що підвищує відхаркувальну діюамброксолу.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При одночасному застосуванні Амброксолу гідрохлорид може підсилюватиефективність антибактеріальних засобів (ампіциліну, амоксициліну та ін.) і теофіліну,підвищуючи їхню концентрацію в крові. Не рекомендується сполучати лікуванняпрепаратом із прийомом протикашльових засобів.
Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.
Термін придатності – 2 роки.