ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
АМБРОТАРД 75
(AMBROTARD 75)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: ambroxol;транс-4-[(2-аміно-3,5-дібромбензил) аміно]циклогексанолу гідрохлорид;
основні фізико-хімічні властивості: тверді капсули з прозорою кришечкоюзеленувато-блакитного кольору і прозорим безбарвним корпусом, які містятьпелети кремувато-білого кольору;
склад: 1 капсула містить амброксолу гідрохлориду пелет з пролонгованимвивільненням у перерахунку на амброксолу гідрохлорид – 75 мг.
Форма випуску. Капсули пролонгованої дії.
Фармакотерапевтична група: Відхаркувальні засоби. Амброксол. Код АТС R05С В06.
Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Амброксолу гідрохлорид – синтетичнийсекретолітичний та секретомоторний засіб із групи бензиламінів, стимулюєсерозні клітини залоз слизової оболонки бронхів, що призводить до підвищеннясекреції слизу і зміни співвідношення серозного і слизового компонентівмокротиння. Це, а також активація гідролізуючих ферментів та підвищення руховоїактивності миготливого епітелію бронхів сприяє покращанню відокремленняпатологічного секрету від стінок бронхів і його виведення з дихальних шляхів.Амброксол підвищує вміст сурфактанту в легенях, а також попереджає йогодеструкцію в пневмоцитах, що також сприяє покращанню дренажної функції легень.Амброксол добре проникає крізь плацентарний бар’єр і стимулюєвнутрішньоутробний синтез сурфактанту в легенях плоду. Амброксол є нетоксичнимпрепаратом, не кумулюється і не проявляє мутагенних та тератогеннихвластивостей. Фармакологічний ефект препарату не змінюється у дітей, хворихпохилого віку, а також при порушенні функцій шлунково-кишкового тракту,печінки, нирок, серцево-судинної системи.
Фармакокінетика.При пероральному застосуванні препарату амброксол поступово вивільняється зкапсульної маси та повністю всмоктується, добре проникає в тканини легенів.Максимальна концентрація амброксолу в плазмі крові спостерігається через 9годин після перорального застосування. Метаболізується в печінці. 90%виводиться з сечею у вигляді метаболітів.
Показання для застосування. Гострий і хронічний бронхіт; бронхоектатичнахвороба; пневмонія; бронхіальна астма; для профілактики і лікування ускладненьпісля операцій на легенях; у період підготовки до бронхоскопії і післяпроведеного дослідження; при муковісцидозі легень.
Спосібзастосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 роківпризначають внутрішньо по 1 капсулі на день вранці після вживання їжі. Курс лікуваннястановить від 4 до 14 днів залежно від тяжкості перебігу захворювання.
Побічна дія. Можливіалергічні реакції у вигляді шкірних висипань, кропивниці, ангіоневротичногонабряку. При тривалому застосуванні у великих дозах можуть спостерігатись більв епігастральній ділянці, нудота, блювання.
Протипоказання. Підвищена чутливість до амброксолу. Перший триместрвагітності, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки.
Не рекомендується застосування Амбротарда 75 для лікування дітеймолодше 12 років.
Передозування. Передозування препарату може викликати розладтравлення у вигляді болю в ділянці епігастрію, нудоти, блювання. Можливіалергічні реакції у вигляді шкірних висипань, кропивниці, ангіоневротичногонабряку.
Лікування: симптоматичне.
Особливості застосування. При призначенні препарату під час годування груддюслід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.
Взаємодія з лікарськими засобами.
Взаємодія препарату Амбротард 75 з:
антибіотиками. При одночасному застосуванні з антибіотикамипідвищується концентрація останніх у легеневій тканині та мокротинні;
β‑адреноблокаторами. Одночасне застосування некардіоселективних β ‑адреноблокаторів (особливо) може погіршитивідходження мокротиння внаслідок бронхоспазму;
β‑адреноміметиками. Застосування селективних β2‑адреноміметиківта амброксолу знижує прояв бронхообструкції, покращує бронхіальну прохідність;
М-холіноблокаторами. Застосування М–холіноблокаторів (за винятком М1‑холіноблокаторів)знижує ефективність Амбротарду 75 шляхом зниження секреції слизу бронхіальнимизалозами та підвищення в’язкості мокротиння;
М-холіноміметиками. При одночасному застосуванні можлива гіперсекреціяслизу. При зниженому кашльовому рефлексі можлива обструкція бронхів слизом, щоможе вимагати активної аспірації слизу із бронхіального дерева;
похідними метилксантина. Одночасне застосування препаратів сприяєпідвищенню відокремлення та покращанню виділення мокротиння;
препаратами, що пригнічують кашльовий рефлекс. Одночасне застосуванняпрепаратів може призвести до обструкції бронхів слизом, що може вимагатиактивної аспірації слизу із бронхіального дерева.
Умови та термін зберігання: Зберігати у сухому, захищеному від світланедоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С.
Термін придатності – 2 роки.