ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ЦИПРОФАРМ®
(CIPROFARM®)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: сiprofloxacine;1-циклопропіл-6-фтор-1,4-дигідро-4-
оксо-7(1-піперазиніл)-3-хінолінкарбонова кислота;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, злегка жовтувато-зеленуватарідина;
склад: 1 мл розчину містить 3,0 мг ципрофлоксацинугідрохлориду у перерахуванні на ципрофлоксацин;
допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію фосфат, сорбіт, вода дляін’єкцій.
Форма випуску. Краплі очні/вушні.
Фармакотерапевтична група. Препарати, які використовуються вофтальмології та отології. Протимікробні засоби. Код АТС S03А А.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Протимікробний засіб широкого спектра дії групифторхінолонів. Має бактерицидну дію, механізм якої зумовлений пригніченням ДНК- гірази бактерій з порушенням синтезу ДНК, росту і поділу клітин.
Має широкий спектр протимікробної дії з найбільшою активністющодо грамнегативних бактерій та менш вираженим впливом на анаероби.Високоактивний відносно більшості грамнегативних бактерій: Pseudomonasaerruginosa, Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Shigella spp..,Salmonella spp., Neisseria meningitidis, N. gonorrhoeae. Активний щодо багатьохштамів Staphylococcus spp. (продукуючих і не продукуючих пеніциліназу,метицилін-резистентних), деяких штамів Enterococcus spp., а також Campylobacterspp., Legionella spp., Mycoplasma spp., Chlamidia spp., Mycobacterium spp.Ципрофлоксацин активний щодо бактерій, які продукують бета-лактамази.
Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату терапевтичнаконцентрація діючої речовини досягається у тканинах і біологічних рідинах окаабо тканинах вуха.
Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання очей тавуха, спричинені чутливими до ципрофлоксацину мікроорганізмами: блефарити,блефарокон’юнктивіти, кератити, кератокон’юнктивіти, корнеальна виразка,трахома; зовнішній отит і хронічний гнійний середній отит. Профілактикаінфекцій очей та вуха до та після хірургічних втручань.
Спосіб застосування та дози. При лікуванні бактеріальних захворювань оказакапують по 1 краплі 2-3 рази на добу в кон’юнктивальний мішок. У перші двадні лікування інстиляції можуть бути частішими: 1 крапля через кожні 2 годинипротягом дня. Тривалість лікування – 7-10 днів.
При лікуванні захворювань вуха – по 2-3 краплі кожні4 години протягом 7 днів. При гнійних отитах у гострий період у перший деньпризначають по 2–3 краплі кожні 2 години.
Побічна дія. Можливі алергічні місцеві реакції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до хінолонів або допоміжнихінгредієнтів розчину, вагітність, період лактації, дитячий вік до 15 років.
Передозування. У зв’язку з низькою системною абсорбцієюмалоймовірно.
Особливості застосування. Для відкриття флакона необхідно загвинтитидо упору кришку, при цьому шип на її внутрішньому боці повинен проштрикнутикрапельницю флакона. При застосуванні препарату в очі використання контактнихлінз не рекомендовано.
Перед закапуванням препарату у вухо необхідно провести аспірацію гною зпромиванням антисептичним розчином.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.
Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному від світла та недоступномудля дітей місці при температурі не вище 25 ˚С.
Термін зберігання – 2 роки. Термін придатності післявідкриття флакона - 28 діб.