ІНСТРУКЦІЯ
длямедичного застосування препарату
ЦЕРУЛОПЛАЗМІН
(Сеruloplasmin)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозора або опалесцююча рідинаблакитного кольору, рН 6,5-7,5;
склад: 1 ампула або флакон розчину містить 0,1 гцерулоплазміну;
допоміжні речовини: вода для ін''єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Кровозамінники та білковіфракції плазми крові. Код АТС ВО5А А02.
Фармакологічні властивості:
Формакодинамика. Підвищує стабільність клітиннихмембран (антиоксидантна дія, гальмування перекисного окислення ліпідів), бере участь віонному обміні, імунологічних реакціях,стимулює гемопоез, зменшує інтоксикацію.
Фармакокінетика. Не досліджувалась у зв''язкуз природним походженням препарату.
Показання для застосування. Застосовують для стимуляціїгемопоезу, зменшення інтоксикації, для імунологічноїкорекції в комплексній терапії онкологічних хворих. Призначають у період передопераційної підготовки, особливо ослабленимхворим на анемією, з інтоксикацією та виснаженням; у ранній післяопераційнийперіод хворим з масивною операційною крововтратою, з гнійно-септичнимиускладненнями, при проведенні комбінованої хіміотерапії,в тому числі у хворих з гемобластозами припомірно вираженій інтоксикації. Препарат також застосовують у комплекснійтерапії хворих на гострий та хронічний остеомієліт.
Спосіб застосування та дози. Препаратвводять внутрішньовенно краплинно зі швидкістю30 крапель за хвилину.
Передвведенням вміст флакона або ампули розчиняють у 200 мл або 400 мл 5 % розчину глюкозиабо 0,9% ізотонічного розчину натрію хлориду. Разова доза становить 50–100 мгщоденно або через день, залежно від стану хворого. Курс лікування становить 5-9ін''єкцій. Сумарна доза – 250-450 мг.
Онкологічнимхворим у період доопераційної підготовкиЦерулоплазмін вводять у дозі 0,5 мг/кг маси тіла. Курс лікування (залежно відстану хворого) становить 10 введень, щоденно або через день. У післяопераційнийперіод доза препарату визначається величиною крововтрати і становить від0,5 мг/кг (при малій втраті крові) до 1,5 мг/кг (при великій втраті крові).Вводять щоденно, 1 раз протягом 5-8 днів.
При проведенні хіміотерапіїразова доза становить 1-1,5 мг/кг, курс лікування – 10-14 ін''єкцій (по 3введення на тиждень). Для хворих на гемобластозиразова доза становить 0,5-1,0 мг/кг, курс лікування – 5-8 ін’єкцій (щоденно, 1раз на добу). При гострому остеомієліті разовадоза становить 1,0 мг/кг. Курс лікуванняскладається з 5 ін''єкцій, що призначають щоденно або через день. При хронічномуостеомієліті препарат вводять по 2,0 мг/кг 2-3рази з інтервалом 1-2 дні, а потім по 1,0 мг/кг 3-7 разів через день.
Побічна дія. На початку лікуванняможливі відчуття припливу крові до обличчя, нудота, озноб, короткочаснепідвищення температури, шкірні висипання (кропив’янка). У цих випадках дозузнижують, швидкість введення зменшують або відміняють препарат. Досвідклінічного використання показує, що найчастіше побічні ефекти пов’язані зізбільшенням швидкості інфузії препарату. При повільному краплинному введенніпрепарат, як правило, переноситься добре.
Протипоказання. Підвищена чутливість допрепаратів білкового походження. Дитячий вік, вагітність і період лактаціїчерез відсутність досвіду застосування препарату при лікуванні цих категорійхворих.
Передозування. Неспостерігалось.
Особливостізастосування. Не призначати при лікуваннікортикостероїдами у великих дозах, оскільки є ризик розвитку цукрового діабету.
Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Привведенні препарату використовують окрему систему для внутрішньовенних ін’єкцій.Препарат використовують у комплексній терапії з іншими лікарськими засобами.
Умови та термінзберігання. Зберігати в сухому місці при температурі не вище + 5 оС.
Термін придатності - 2 роки.