ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
Мірістамід - ЧПК
(Miristamid-ChPC)
Загальна характеристика:
хімічна назва: міристамідопропілдиметилбензиламонію хлорид,моногідрат;
основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина, без запаху;
склад: 100 мл розчину містять 0,01 г мірістаму;
допоміжні речовини: вода очищена.
Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08A.
Фармакологічні властивості. Чинить виражену антимікробну дію відносногрампозитивних і грамнегативних, аеробних і анаеробних, спороутворюючихаспорогенних бактерій у вигляді монокультур і мікробних асоціацій, включаючигоспітальні штами з полірезистентністю до антибіотиків. Більш ефективнийвідносно грампозитивних бактерій (стафілококи, стрептококи та ін.), діє згубнона збудників захворювань, що передаються статевим шляхом - гонококи, блідітрепонеми, трихомонади, хламідії, а також на віруси герпесу, імунодефіцитулюдини тощо. Чинить протигрибкову дію на дріжджоподібні гриби, дерматофіти,аскоміцети та інші патогенні гриби. Під дією розчину знижується стійкістьбактерій і грибів до антибіотиків; препарат посилює місцеві захисні реакції тарегенеративні процеси. Не чинить місцевоподразнювальну дію і не маєалергізуючих властивостей.
Показання для застосування.
Хірургія: профілактика нагноєнь та лікування гнійних ран, лікуваннягнійно-запальних процесів опорно-рухового апарату.
Акушерство і гінекологія: профілактика і лікування нагноєньпісляпологових травм, ушкоджень піхви і інфікування родових шляхів, запальнихзахворювань (ендометрит, вагініт).
Комбустіологія: лікування поверхневих і глибоких опіків ІІ-ІІІАступеня, підготовка опікових ран до дермопластики.
Дерматологія: Лікування кандидомікозів шкіри і слизових оболонок,мікозів стоп і шкірних складок.
Венерологія: індивідуальна профілактика захворювань, що передаютьсястатевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз тощо).
Урологія: комплексне лікування гострих і хронічних уретритів іуреопростатитів специфічної (хламідіоз, трихомоніаз, гонорея) і неспецифічноїприроди.
Стоматологія: лікування періодонтитів, стоматитів, гігієнічна обробказ’ємних протезів. Отоларингологія: комплексне лікування гострих і хронічнихотитів, гайморитів, тонзилітів, ларингітів.
Спосіб застосування та дози.
Хірургія, травматологія, комбустіологія. З профілактичною і лікувальною метоюпрепаратом зрошують поверхню ран і опіків, тампонують рани і свищові ходи,фіксують марлеві тампони, змочені препаратом. Лікувальна процедура повторюється2-3 рази на добу протягом 3-5 діб. Високоефективний метод активного дренуванняран і порожнин з добовою витратою препарату приблизно 1 літр.
Акушерство і гінекологія. З метою профілактики інфекцій родових шляхівзастосовується у вигляді піхвових зрошень до пологів (5-7 діб), у пологах післякожного піхвового обстеження та у післяпологовому періоді до 50 мл препарату увигляді тампона з експозицією 2 години протягом 5 діб. При пологах шляхомкесаревого розтину жінкам безпосередньо перед операцією обробляють піхву, підчас операції обробляють порожнину матки і розріз; у післяопераційному періодівводять тампони, змочені 50 мл розчину, у піхву з експозицією 2 години протягом7 діб. Лікування запальних захворювань жіночих статевих органів проводитьсякурсом протягом 2-х тижнів шляхом внутрішніх введень тампонів з антисептиком, атакож електрофорезом препарату.
Венерологія. Для профілактики венеричних захворювань препаратефективний, якщо він застосований не пізніше 2-х годин після статевого акту.Вміст флакона за допомогою насадки вводять в уретру чоловікам (2-3 мл), жінкам(1-2 мл) і в піхву (5-10 мл) на 2-3 хв. Обробляють шкіру внутрішніх поверхоньстегон, лобка, статевих органів. Після процедур не рекомендується мочитисяпротягом 2-х годин.
Урологія. Комплексне лікування уретритів і уретропростатитів проводять шляхомвведення в уретру 3 мл препарату 2 рази на добу, курс - 10 днів, процедури -через добу.
Отоларингологія. При гострих і хронічних гнійних отитах вводятьпрепарат у придаткові пазухи носа. При гнійних гайморитах під час пункціїверхньощелепну пазуху промивають достатньою кількістю розчину. Тонзиліти іларингіти лікують багаторазовим полосканням горла розчином препарату.
Побічна дія. В окремих випадках у місці введення препарату можевиникнути відчуття легкого печіння, що проходить самостійно через 15-20 с і непотребує відміни препарату. У разі індивідуальної непереносимості слідутримуватись від нанесення препарату на шкіру та слизові оболонки.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.
Передозування. Симптоми передозування невідомі, токсичні прояви улюдей не описані.
Особливості застосування. Препарат не чинить місцевоподразнювальної дії і немає алергізуючих властивостей. Дозволяється застосовувати під час вагітності.Немає даних про негативну дію препарату в період лактації.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При місцевому застосуванні Мірамістинпідвищує ефективність антибіотиків.
Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці, притемпературі від 10 до +25°С. Термін придатності - 2 роки.