ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосуванняпрепарату
АНТИФЛУ
(ANTIFLU®)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: таблетка уформі капсули, блідо-жовтого кольору, з прозорим плівковим покриттям тавитисненим позначенням “Antiflu” на одному боці;
склад: 1 таблетка містить ацетамінофену 325 мг, фенілефрину гідрохлориду 5 мг,хлорфеніраміну малеату 2 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова,натрію кроскармелоза, кремнію діоксид, магнію силікат, магнію стеарат,гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, олія мінеральна, лак жовтийD&C # 10.
Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковоюоболонкою.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BE51.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Ацетамінофен має знеболюючий, жарознижуючий іслабкий протизапальний ефект. Механізм дії пов’язаний з інгібуванням синтезупростагландинів, впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі.
Фенілефрину гідрохлорид - a-адреноміметик, який за рахуноксудинозвужуючої дії зменшує набряк і гіперемію слизових оболонок верхніхдихальних шляхів і придаткових пазух носа.
Хлорфеніраміну малеат – антигістамінний засіб класу алкіламінів,блокатор Н1-гістамінергічних рецепторів, він має протиалергійну дію,усуває ринорею, сльозотечу та свербіж в очах і носі.
Фармакокінетика. Після перорального прийому ацетамінофен швидко всмоктуєтьсяз ШКТ, головним чином в тонкому кишечнику. Широко розподіляється в тканинах,зв’язування з білками становить менш 10%. Ацетамінофен метаболізуєтьсяголовним чином в печінці, більша частина зв’язується з глюкуроновою кислотою,менша – із сірчаною кислотою. Період напіврозпаду ацетамінофену становить 2 -2,5 години. Він подовжується в осіб із захворюваннями печінки. Виводитьсяацетамінофен з сечею (85% разової дози ацетамінофену виводиться протягом 24годин). Виведення істотно погіршується при порушеннях видільної функції нирок,що може призвести до накопичення в організмі ацетамінофену і продуктів йогометаболізму.
Хлорфеніраміну малеат – блокатор Н1-рецепторів. Виявляєпротиалергійну дію, зменшує явища ексудації. При пероральному прийомі терапевтичнийефект настає протягом 1-ї години і триває 24 години. Хлорфеніраміну малеатметаболізується у печінці. Час напівелімінації хлорфеніраміну малеату становить8 годин. Продукти метаболізму і неметаболізована частина препарату виводятьсяіз сечею.
Фенілефрин частково виводиться із сечею в незміненому вигляді, рештаінактивується в крові, печінці та інших тканинах за допомогою моноаміноксидази.Неактивні продукти частково виводяться нирками, частково печінкою у виглядіглюкуронідів.
Показання для застосування. Як симптоматичний засіб при грипі, гострихреспіраторних вірусних інфекціях і застудних захворюваннях з метою зниженнятемператури, усунення головного і м’язово-суглобного болю, набряклості слизовихоболонок верхніх дихальних шляхів.
Спосіб застосування та дози. Приймати дорослим і дітям старше 12 років по2 таблетки кожні 4 години, запиваючи водою, але не більше 12 таблеток на добу.Дітям 6 – 12 років - по 1 таблетці кожні 4 години (не більше 4 таблеток надобу).
Тривалість лікування - не більше 3 днів.
Побічна дія. З боку центральної нервової системи можливісонливість, розлади сну, збудження, головний біль, підвищення АТ, брадикардія,парестезія, тремор, сухість у роті, утруднене сечовиділення; з бокушлунково-кишкового тракту – біль в епігастрії, нудота, блювання. Можутьвиникати алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, набряк); тромбоцитопенія,ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до інгредієнтівпрепарату, виражені порушення функції печінки і нирок; діти до 6 років,алкоголізм.
Передозування. Може виявлятися збудженням, запамороченням,розладами сну, в тяжких випадках – порушеннями функцій печінки і нирок,гепатонекрозом.
Рекомендовані заходи: промивання шлунка, застосування активованоговугілля або ентеросорбенту, призначення метіоніну або N ацетилцистеїну,симптоматичне лікування.
Особливості застосування. Не слід застосовувати препарат одночасно зінгібіторами МАО, седативними, снодійними засобами та препаратами, що містять алкоголь.Через можливість виникнення сонливості пацієнтам слід утримуватися відкерування транспортними засобами, роботи з небезпечними механізмами та іншихпотенційно небезпечних дій протягом 4 годин після прийому препарату. Приартеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, епілепсії, глаукомі, аденоміпередміхурової залози, порушеннях серцевого ритму, гіпертиреозі, розладахсечовипускання, серцевій недостатності, вагітності препарат слід застосовуватиз урахуванням ризик/користь. Під час лікування припинити годування груддю.
З обережністю застосовувати у людей похилого віку.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ацетамінофен уповільнює виведенняантибіотиків з організму. Гепато- і нефротоксичність ацетамінофену посилюєтьсяпри комбінуванні з барбітуратами, алкоголем. Тетрацикліни збільшують ризикрозвитку анемії і метгемоглобінемії при одночасному застосуванні зацетамінофеном. Посилює ефект непрямих антикоагулянтів
Одночасне застосування Антифлу із снодійними, седативними засобами,нейролептиками, транквілізаторами, алкоголем істотно посилює пригнічуючий впливхлорфеніраміну малеату на центральну нервову систему.
Одночасне застосування фенілефрину гідрохлориду з іншимиадреноміметиками або інгібіторами МАО може призвести до розвиткугіпертензивного кризу, аритмій.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-25ºС усухому місці, недоступному для дітей.
Термін придатності – 3 роки.